جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

حضور سرمایه‌گذاران در عرصه ورزش باید به رویه مرسوم تبدیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور سرمایه‌گذاران در عرصه ورزش باید به رویه مرسوم تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علیرضا یونسی صبح امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران کل ورزش و جوانان مازندران در محل این اداره کل، اظهار داشت: یکی از کارهای ویژه و زیربنایی در استان بحث افزایش ضریب بودجه استان است که از 3.7 درصد سال گذشته به 4.7 درصد در سال جاری ارتقا پیدا کرده است.

وی بیان داشت: در حوزه گردشگری استان کارهای خوبی انجام شده و در کنفرانس گردشگری سلامت، قراردادهای اولیه خوبی منعقد شده است.

یونسی با اشاره به اینکه اگر مشکلی پیش نیاید محور هراز در پایان سال بعد به مرحله بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اتوبان فیروزکوه هم امسال به مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش انتظار ما حفظ وضعیت موجود و ارتقای بهبود کمی و کیفی ورزش استان است، یادآور شد: یکی از راه‌های جلوگیری از ناهنجاری‌های اجتماعی، همگانی کردن ورزش است.

یونسی با تاکید بر عمومی‌سازی ورزش، افزود: تربیت‌بدنی، بخش مهمی از تعلیم و تربیت است که از طریق حرکات جسمی علمی، سبب بروز خلاقیت‌ها و شکوفایی استعدادها می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه انسان سالم است که جامعه سالم را می‌سازد، تصریح کرد: همین انسان سالم باید زمینه توسعه پایدار را در جامعه فراهم کند.

این مسئول با اشاره به اینکه انسان عاقل، عنصر اصلی فعالیت‌های اجتماعی به شمار می‌رود، افزود: در زمینه تحقق و نهادینه شدن ورزش باید تلاش کنیم و سایر سازمان‌های مکمل در این حوزه نقش اساسی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه ورزش، نشاط‌آور برای مردم است، ادامه داد: شهرداری‌ها و ادارات ورزش بر اساس وظایف قانونی خود، موظف هستند محیط‌های ارزان و قابل دسترسی آسان ورزشی برای مردم فراهم کنند.

یونسی با اشاره به اینکه با ورزش، بدن سالم می‌ماند، تصریح کرد: بدن سالم، قطار توسعه را هدایت می‌کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با اشاره به  وضعیت و مشارکت سازمان‌های خصوصی و دولتی به عنوان حامی مالی در سایر استان‌ها، گفت: ضعف بنیه مالی شرکت‌های خصوصی و دولتی در مازندران به واسطه نداشتن صنایع مادر در استان یکی از بهانه‌های نداشتن حامی مالی در ورزش استان به شمار می‌رود و در شرایط کنونی به نظر می‌رسد برخی بانک‌ها و سازمان‌ها و ... در مازندران، قابلیت سرمایه‌گذاری در ورزش را دارند.

وی با اشاره به اینکه میدان ورزشی مازندران بالقوه پهلوان و قهرمان‌پرور است، تصریح کرد: برای حضور توانمند سرمایه‌گذاران در عرصه ورزش، باید اقداماتی به صورت همزمان در نظر گرفت تا به رویه‌ای مرسوم تبدیل شود.

یونسی با بیان اینکه مردم مازندران از طرفداران ورزش در حوزه‌های مختلف هستند و در هر شرایطی از ورزشکاران خود دفاع می‌کنند، یادآور شد: اهالی ورزش و رسانه‌های استان خود را مدیون هواداران بی‌شماری می‌دانند که همواره از آنها حمایت می‌کنند.