جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

حرکت کاروان 2 هزار نفری پیاده «از حرم تا حرم» در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

حرکت کاروان 2 هزار نفری پیاده «از حرم تا حرم» در آمل

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آمل گفت: کاروان 2 هزار نفری پیاده «از حرم تا حرم» عاشقان حسینی این شهرستان هم‌گام با کاروان پیاده کربلای حسینی، مسافت آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) تا امامزاده عبدالله (ع) را طی مسیر کرد.

حرکت کاروان 2 هزار نفری پیاده «از حرم تا حرم» در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، کاروان پیاده «از حرم تا حرم» عاشقان حسینی این شهرستان از آستان مقدس امام‌زاده ابراهیم (ع) حرکت خود را آغاز کرده و به سوی آستان مقدس امام‌زاده عبدالله (ع) طی مسیر کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آمل در حاشیه این حرکت دینی، مذهبی و فرهنگی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: کاروان 2 هزار نفری پیاده «از حرم تا حرم» عاشقان حسینی این شهرستان امروز هم‌گام با کاروان پیاده اربعین در کربلای حسینی طی مسیر کردند.

حجت‌الاسلام اسماعیل رمضانی افزود: این زائران پیاده مسافت حدود 15 کیلومتری آستان مقدس امام‌زاده ابراهیم (ع) تا امام‌زاده عبدالله (ع) را طی مسیر کرد.

وی بیان کرد: این حرکت بزرگ در راستای حرکت عظیم اربعین و تاسی از کاروان از حرم تا حرم نجف و کربلا شکل گرفته و اهداف گسترده‌ای را دنبال کرده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آمل یادآور شد: بیان چگونگی واقعه عاشورا و تشویق نسل جوان برای مطالعه ابعاد مختلف واقعه بزرگ کربلا، نقش اربعین در احیای دین اسلام، توجه به فرهنگ عاشورا به عنوان فرهنگ نجات‌بخش بشریت و راهی برای سعادت دنیوی و اخروی، بیان اهداف قیام امام حسین (ع) همانند احیای دین رسول الله (ص) و احیای امر به معروف و نهی از منکر تنها بخشی از اهداف گسترده این حرکت بوده است.

این مسئول ادامه داد: حرکت کاروان پیاده از حرم تا حرم در این شهرستان نزدیک به یک ماه قبل مطرح شده و این موضوع حتی در ستاد شئون فرهنگی بیان شد تا با همکاری ادارات و نهادهای مختلف انجام شود.

رمضانی با اشاره به اینکه این اقدام برای نخستین‌بار در آمل صورت گرفت، افزود: این حرکت کاملا خودجوش و مردمی بوده و با تلاش هیئت‌های مذهبی، مردم عزادار و عاشق اهل‌بیت (ع) شکل گرفت.

وی با اعلام برپایی مراسم عزاداری در مبدا و مقصد حرکت، برگزاری مراسم سینه‌زنی و نوحه‌خوانی در مسیر، استقبال کاروان پیاده از سوی موکب‌های مستقر در مسیر که به صورت خودجوش برپا شد، بیان کرد: قرائت زیارت عاشورا و زیارت اربعین در مقصد و مبدا حرکت، برپایی نماز جماعت و پذیرایی از عزاداران حسینی از دیگر بخش‌های این اقدام مذهبی بوده است.

رمضانی با اشاره به حضور امام جمعه آمل در بین عزاداران پیاده امام حسین (ع) در کاروان از حرم تا حرم، امروز هم‌گام با کاروان پیاده اربعین در کربلای حسینی، مسیر حدود 15 کیلومتری آستان مقدس امام‌زاده ابراهیم (ع) تا امام‌زاده عبدالله (ع) را طی مسیر کرد.

رمضانی با بیان اینکه تاکنون این حرکت پیاده را در شهرهای مازندران سراغ ندارم، گفت: امیدواریم در سال‌های آینده با هماهنگی و مشارکت مسئولان شهری شاهد استقبال بیشتر مردم باشیم.