جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

حذف تمام قراردادهای درمانی بیمه از ماه آینده در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

حذف تمام قراردادهای درمانی بیمه از ماه آینده در مازندران

محمدرضا میرزایی در همایش تجلیل از هفته حامیان، خیران، رابطان و کارمندان حوزه سلامت استان اظهار داشت: هفته سلامت فرصتی است تا در این حوزه برنامه‌های مدونی داشته باشیم.

وی کسب سلامتی افراد جامعه را در مشارکت سه ضلعی، دانشگاه علوم پزشکی، دستگاه‌های اجرایی و مردم جامعه دانست و ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی در بحث توانبخشی و درمان بیماری‌ها نقش موثری دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تبدیل شدن دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تیپ 2 به تیپ یک را مایه افتخار استان دانست و تصریح کرد: در حوزه سلامت باید افتخارات بیشتری کسب شود.

این مسئول با بیان اینکه آمار بیماری‌های غیر واگیر در مازندران نگران کننده است، افزود: دیابت، سرطان‌ها، فشار خون و سکته از بیماری‌های غیرواگیر هستند که با تغییر عادات غذایی مصرفی، توسعه این بیماری‌ها را می‌توان کاهش داد.

میرزایی با اشاره به اینکه در اجرای طرح پزشک خانواده 450 هزار خانوار شهری مازندران پزشک خانواده خود را مشخص نکردند، بیان داشت: از ماه آینده تمام قرار دادهای بیمه‌ای حذف و مراجعه به پزشک باید از طریق پزشک خانواده و یا آزاد باشد.

در این مراسم از سیدعلی اکبر طاهایی استاندار مازندران، مجید مختاری مدیرکل دامپزشکی، مهدی ولی‌پور مدیر عامل جمعیت هلال احمر، ابراهیم باغبانی مدیرکل کمیته امداد، روح الله ردایی مدیرکل بهزیستی استان، یدالله اکبرزاده فرماندار آمل و محمدرضا نادری فرماندار بابلسر به عنوان حامیان سلامت تجلیل شد.