جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

حدود8 هزارهکتار از شالیزار های آمل بیمه محصولات کشاورزی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

حدود8 هزارهکتار از شالیزار های آمل بیمه محصولات کشاورزی شد

سید مرتضی امینی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی در مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان آمل و اطلاع رسانی از مزایا وپشتیبانی بیمه ، استقبال شالیکاران ارخدمات بیمه افزایش یافته و امسال شاهد افزایش50درصد استفاده خدمات بیمه نسبت به سال قبل هستیم .

وی افزود: با تشکیل ستاد بیمه محصولات کشاورزی در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل و برگزاری جلسه های مستمر با شرکتهای خدمات مشاوره ای و تعاونی های تولید ، شرایط بیمه محصولات برای کشاورزان شهرستان فراهم است.

مدیرجهادکشاورزی آمل اضافه کرد: ترویج بیمه محصولات کشاورزی بسیاری از مشکلات روستاییان را در این بخش برطرف می کند.

امینی، همچنین به نشا برنج در بیش از 38هزار هکتار از شالیزار های شهرستان آمل اشاره کرد و ادامه داد: از این مساحت بیش از 17هزار هکتار ارقام پرمحصول و بیش از 21 هزار هکتار ارقام محلی کشت شده است.

وی تصریح کرد: به ازای هر هکتار شالیزار در آمل امسال حدود 100 کیلوگرم کود شیمیایی اوره و 50 کیلوگرم کود سهمیه ای به منظور حمایت از شالیکاران میان آنان توزیع شده است.

سالانه بیش از 250هزارتن برنج سفید در کشت اول ونیز کشت دوم وپرورش ˈ رتونˈ در شالیزارهای آمل تولید واین شهرستان به تنهایی برنج مورد نیاز حدود 5میلیون نفر را تامین می کند.