جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

حدود300هزارنفردرامل واجد شرایط رای دادن درهفتم اسفند ماه هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

حدود300هزارنفردرامل واجد شرایط رای دادن درهفتم اسفند ماه هستند

فرماندار آمل گفت: حدود 300هزار نفر به عنوان واجدین شرایط می توانند در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه امل رای دهند.

حدود300هزارنفردرامل واجد شرایط رای دادن درهفتم اسفند ماه هستند

احمد منفرد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 348شعبه اخذ رای در این حوزه انتخابیه تعیین شده است که هفت صندوق آن به صورت سیار است.
وی با اشاره به وجود روستاهای مناطق ییلاقی و کوهستانی در ارتفاعات البرز ، ادامه داد: ماشین های کمک دار ، عوامل اجرایی و بازرسی برای انتقال و جابجایی صندوق های رای برنامه ریزی و آماده شدند.
فرماندار آمل وضعیت تبلیغات و شور انتخاباتی را در این حوزه مثبت توصیف کرد و اظهار داشت: قبل از آغاز تبلیغات نشست های کارشناسی و توجیهی با داوطلبان و اعضای ستاد آنان با هدف لزوم رعایت عدالت و مقررات برای انجام تبلیغات قانونی برگزارشد.
منفرد بیان داشت: با همکاری شهرداری و شورای شهر مکان های پرجمعیت و کم جمعیت شهر را برای نصب بنرهای تبلیغاتی داوطلبان مشخص و با انجام قرعه کشی ، فضاهای تعیین شده به صورت عادلانه توزیع شده است.
فرماندار آمل با بیان اینکه کمیته امحاء ستاد انتخابات فعال است، گفت: از آنجاییکه شهر آمل ورودی مهمانان ومسافران آخر هفته از طریق جاده هراز است، رعایت تبلیغات رسمی و قانونی با هدف تمیز نگه داشتن شهر ضروری است.
منفرد گفت: بر اساس آخرین اطلاعات ، اکنون 10 نامزد برای گرفتن یک کرسی در این حوزه انتخابیه با هم به رقابت دارند.
مازندران 12کرسی در مجلس شورای اسلامی و چهار کرسی در مجلس خبرگان رهبری دارد.
بنابر امارهای رسمی مازندران 3 میلیون و 200 هزارنفر جمعیت دارد که حدود 2 میلیون و 235 هزار نفر در هفتم اسفندماه جاری روز برگزاری انتخابات حق رای دارند.