رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

حدود 400 پایگاه نیکوکاری کمک های مردم مازندران را جمع آوری می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

حدود 400 پایگاه نیکوکاری کمک های مردم مازندران را جمع آوری می کند

ˈحسن قربانیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود : جشن نیکوکاری با هدف ترویج فرهنگ انفاق، احسان و نوع دوستی و همچنین تامین بخشی از نیازهای محرومان و نیازمندان جامعه 14 تا 16 اسفند برگزار می شود.

وی از برگزاری جشن نیکوکاری در پنج هزار مدرسه ، دو هزار مسجد و پایگاه بسیج محلات در روز شانزدهم اسفند خبر داد و ادامه داد : در این مراسم معنوی کمیته امداد امام (ره)، صدا و سیما، آموزش و پرورش و سپاه و بسیج استان مشارکت خواهند داشت.

معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران همچنین به کمک 369 میلیارد ریالی مردم مازندران در مناسبت های مختلف به این نهاد اشاره کرد و گفت : در هشت ماه امسال مازندرانی ها بیش ازهشت میلیارد و 435 میلیون و 329 هزار ریال صدقه دادند.

وی درآمدهای کمیته امداد مازندران از محل کمک های مردمی در هشت ماه امسال را بیش از 105 میلیارد و 98 میلیون ریال اعلام کرد و افزود : 117 میلیارد و 153 میلیون و 35 هزار ریال نیز کمک های امانی در این مدت در اختیار این نهاد گذاشته شد.

او درآمد زکات در هشت ماه امسال را 123 میلیارد و 250 میلیون و 789 هزار ریال اعلام کرد و ادامه داد : مردم خیر و نوعدوست علاوه بر صدقه در سایر سر فصل های کمک های مردمی ازجمله جشن رمضان و اطعام به نیازمندان طرح شفا، طرح اکرام ایتام، طرح احسان دانش آموزی، طرح زکات و احسان زائر به این نهاد کمک می کنند.