رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

حدود 400 هزارنفر از موزه کاخ رامسر در سال 93 بازدید کردند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حدود 400 هزارنفر از موزه کاخ رامسر در سال 93 بازدید کردند

حدود 400 هزارنفر از موزه کاخ رامسر در سال 93 بازدید کردند


رییس موزه کاخ رامسر گفت: در سال 93 حددود 400 هزار نفر از این موزه بازدید نمودند که از این تعداد 52 هزار نفر بازدید کننده خارجی از نقاط مختلف دنیا بود.

حدود 400 هزارنفر از موزه کاخ رامسر در سال 93 بازدید کردند

'مهرداد افتخاری' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد بازدیدکنندگان خارجی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 251 درصد رشد نشان می دهد که بیش از 80 درصد از کشورهای عربی بودند.

وی تصریح کرد: ساعات بازدید موزه کاخ رامسر در ایام نوروز از ساعت 9 صبح الی 20 شب به طور یکسره است و برای هماهنگی مسافران و گردشگران تلفن شماره 01155225375 آماده پاسخگویی است.

وی گفت: در ایام نوروز نیز نمایشگاه ماهیگیری سنتی توسط این مجموعه با همکاری هیات ورزش همگانی شهرستان رامسر برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: کاخ سلطنتی رامسر یا کاخ مرمر یکی از نفیس ترین آثار دوران پهلوی در شمال ایران است که این کاخ به دستور رضا شاه پهلوی در سال 1316 به بهره برداری رسید و تا انقلاب سال 1357 به عنوان اقامتگاه خانواده پادشاهی استفاده می شد.

وی ادامه داد: ساختمان کاخ در میان باغی به مساحت 60هزار متر قرار دارد که اولین نهال های مرکبات اصلاح شده و گیاهان تزیینی نایاب در این باغ کاشته شده است و یکی از جالب ترین و متنوع ترین باغ های ایران است که معماری این کاخ با زیر بنای حدود ششصد متر با نظارت معماران ایرانی و آلمانی آن روزگار ساخته شده است.

وی افزود: بنای کاخ از سنگ مرمر سفید رگه در با ایوانی دارای چهار ستون حجاری شده از سنگ مرمر یکپارچه است که در دو سوی پلکان پشت کاخ، دو مجسمه مرمرین ببر قرار گرفته و در ابتدای بنا نیز یک تالار مرکزی قرار دارد که دربهای اتاق های جانبی به آن باز می شود.

افتخاری تصریح کرد: پس از انقلاب، این کاخ تحت مالکیت بنیاد مستضعفان قرار گرفته و با عنوان تماشاگه خزر به صورت موزه برای عموم قابل بازدید است و آثار به نمایش در آمده در این موزه شامل مبلمان، شمعدان ها و بوفه های آنتیک، مجسمه های برنزی و مرمرین نفیس و تابلوهایی از هنرمندان مشهور جهان است.