جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

حدود 200 عنوان برنامه فرهنگی هفته زن در مازندران برگزار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

حدود 200 عنوان برنامه فرهنگی هفته زن در مازندران برگزار می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈفاطمه عاطفیˈ روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در ساری افزود: طبق برنامه زمانبندی شده قرار است در ایام هفته پاسداشت زن در هر 18شهرستان و 52 شهر این خطه روزانه دو الی سه برنامه اجرا شود.

وی برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب ویژه زنان همراه با دست نوشته ها و آثار بر جای مانده از شهیدان زن، تجلیل از زنان بسیجی نمونه، محفل انس با قرآن کریم، جشنواره شعر و خاطره، جشن ازدواج با عنوان پیوند آسمانی، تشکیل عرفه هایی از عملکرد طرح های صالحین در سنین جوانان و نوجوانان و همایش عفاف و حجاب، مسابقات ورزشی، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با ائمه جمعه را از جمله برنامه های شاخص این ایام عنوان کرد.

عاطفی گفت: تمامی برنامه های بسیج جامعه زنان سپاه کربلا به صورت خودجوش و با هزینه های مردمی در سطح رده ها و پایگاه های بسیج مقاومت و نیز سازمان ها و نهادهای مختلف با شکوه خاصی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال پیش در ایام بزرگداشت روز زن در این دیار بیش از 200 هزار نفر به صورت خودجوش در برنامه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی جامعه بسیج زنان سپاه کربلا مازندران مشارکت داشتند، افزود: امسال نیز انتظار می رود بیش از این تعداد افراد در برنامه های پاسداشت روز زن شرکت کنند.

مسوول بسیج جامعه زنان سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه زنان جامعه اسلامی در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش ارزنده ایی ایفاء کردند، گفت: ترویج فرهنگ ولایتمداری زنان در نظام اسلامی ستودنی است.

وی افزود: زنان اسلامی ایران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس خدمات و ایثارگری ها و رشادت های بی بدیلی ارائه کردند.

او ادامه داد: امسال شهیده ˈسیده طاهره هاشمیˈ به عنوان شهیده زن شاخص در سطح کشور معرفی شد و نیز به همین مناسبت نشستی با عنوان همایش ملی شاخصه شهیده زن در سال جاری در مازندران برگزار می شود.

عاطفی گفت: این شهیده زن در ششم بهمن سال 60 در حمله ناجونمردانه منافقین به شهرستان آمل توسط مزدوران استکبار جهانی به شهادت رسید.

وی افزود: در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از هفت هزار شهیده زن تقدیم نظام اسلامی شد.