جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

حدود 10تن چوب آلات قاچاق جنگلی در آمل کشف وضبط شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حدود 10تن چوب آلات قاچاق جنگلی در آمل کشف وضبط شد

حدود 10تن چوب آلات قاچاق جنگلی در آمل کشف وضبط شد


رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان آمل، از کشف وتوقیف حدود 10 تن انواع چوب آلات قاچاق جنگلی که سودجویان قصد خروج آنها را از این شهرستان وفروش در بازار آزاد داشتند، خبر داد.

حدود 10تن چوب آلات قاچاق جنگلی در آمل کشف وضبط شد

وحید خلیلی عصرشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: قاچاقچیان با سه دستگاه خودرو نیسان، یک دستگاه تراکتور ویک دستگاه سواری پیکان حدود 10 مترمکعب چوب آلات جنگلی شامل هیزم صنعتی درحال حمل بودند، که با حضور به موقع ماموران یگان حفاظت این اداره و پاسگاه آغوزبن شهرستان، خودروی آنان توقیف شد.

وی افزود: پنج نفر ازسرنشینان این خودورها بلافاصله شناسایی و دستگیر و خودرو و چوب آلات قاچاق به اداره منابع طبیعی وآبخیز داری آمل انتقال داده شد.

وی اضافه کرد: برای متهمان نیز پرونده تخلفاتی تشکیل وبه مراجع قضائی ارسال شد.

رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری آمل تصریح کرد: عوامل قاچاق چوب آلات جنگلی از مسیرهای جنگلی منتهی به شهر قصدخارج کردن چوب آلات جنگلی را ازجاده هراز به استان تهران را داشتند که با هوشیاری ماموران جنگل بانی منابع طبیعی آمل شناسایی ودستگیرشدند.

خلیلی اضافه کرد: عوامل این قاچاق در مقاومتهای اولیه قصد فرار داشتند، که با آمادگی کامل ماموران جنگل بانی تسلیم ودستگیرشدند.

وی خاطرنشان کرد: ماموران جنگلی بانی این شهرستان در بیشتر نقاط این شهرستان حضور دائمی دارند و محیط ها را برای قاچاقیان عرصه های منابع طبیعی را ناامن خواهند کرد.

رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری آمل، با بیان اینکه این اداره به تنهایی توان حفظ وحراست از همه عرصه های منابع طبیعی شهرستان را ندارد وبه مشارکت واطلاع رسانی مردم نیاز دارد، ابرازامیدواری کرد: حفظ و حراست از عرصه های طبیعی تنها با مشارکت مردم امکان پذیر ومحقق خواهد شد و مردم نباید نقش خود را در این زمینه دست کم بگیرند.

شهرستان آمل حدود 220هزار هکتار جنگل و مرتع دارد.