جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

حدود چهار درصد جمعیت مازندران عضو کتابخانه های عمومی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

حدود چهار درصد جمعیت مازندران عضو کتابخانه های عمومی هستند

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: حدود چهار درصد از جمعیت سه میلیون و 200هزار نفری این استان عضو کتابخانه های عمومی هستند .

حدود چهار درصد جمعیت مازندران عضو کتابخانه های عمومی هستند

مرتضی عمرانی روز یکشنبه در حاشیه اجرای طرح عضویت رایگان کتابخانه های عمومی در ساری به خبرنگار ایرنا گفت : هم اکنون 120 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی مازندران هستند که این میزان عضویت با توجه به ظرفیت بالای فرهنگی و علمی در شان استان نیست .
وی ادامه داد : امروز و همزمان با آغاز هفته کتاب عضویت رایگان افراد در تمامی کتابخانه های عمومی مازندران اجرا می شود .
عضویت در کتابخانه های عمومی مازندران براساس درجه کتابخانه ها از 50 تا 100 هزار ریال است .
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران همچنین از تداوم روند کاهش هزینه عضویت افراد در کتابخانه تا پایان هفته کتاب خبرداد و افزود: تا 30آبان و پایان هفته کتاب هزینه عضویت افراد در کتابخانه ها به نصف کاهش می یابد .
وی به فعالیت 20 ایستگاه کتاب در اماکن پرتردد مازندران بعنوان راهکاری برای افزایش فرهنگ کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و ادامه داد : براساس تقاضا ، اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران آمادگی راه ا ندازی ایستگاه های دیگر کتاب را دارد.
به گفته عمرانی تاکنون 150 هزار جلد کتاب در این ایستگاهها توزیع شد تا دسترسی بهتر و مطلوب تر افراد به منابع جدید کتاب فراهم شود .
وی به افتتاح هفت باب کتابخانه مازندران همزمان با هفته دولت و در خرداد امسال اشاره کرد وگفت :هم اکنون هشت شهر در مازندران فاقد کتابخانه هستند .
مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران ابراز امیدواری کرد که با بهره گیری از توان وظرفیت خیران برای افزایش سرانه کتابخانه های استان گام برداشته شود.
مازندران با دارا بودن 110 باب کتابخانه از نظر فضای فیزیکی رتبه یازدهم را در کشور دارد .