جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حدود سه هزار واحد صنفی ساری سال گذشته تعزیر شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

حدود سه هزار واحد صنفی ساری سال گذشته تعزیر شدند

اسماعیل هادی نژادˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده واحدهای متخلف به ارزش 22 میلیارد و 178 میلیون ریال برای رسیدگی بیشتر و صدور رای نهایی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

وی عمده تخلفات صورت گرفته از سوی واحدهای صنفی را ازجمله شامل گرانفروشی ، درج نکردن قیمت ، قاچاق کالا ،کم فروشی و تقلب در کسب ذکرکرد.

وی مجموع بازرسی های صورت گرفته از واحدهای صنفی ساری در سال گذشته را بیش از 21 هزار مورد اعلام کرد.

وی اظهارداشت: همچنین در سال گذشته حدود سه هزار گزارش مردمی در ارتباط با تخلف واحدهای صنفی بصورت تلفنی ، کتبی و حضوری دریافت شد که از این تعداد تخلف بیش از 900 مورد واحد صنفی محرز شد.

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت ساری از اجرای طرح های نظارتی ویژه برای کنترل قیمت کالا و خدمات از جمله طرح نظارتی ویژه نوروز ، دریا ، تابستان ، ماه مبارک رمضان ، آرد و نان، قاچاق کالا ، انبارها و سردخانه ها در سال گذشته دراین شهرستان خبرداد.

هادی نژاد افزود: با تلاش های صورت گرفته در سال گذشته بیش از دو هزار شغل از جمله مشاغل خانگی بافندگی فرش دستباف و همچنین متصدیان واحدهای صنفی در ساری ایجاد شد و برای تحقق این مهم نیز د که بیش از 28 میلیارد ریال تسهیلات به 440 واحد تولیدی انرژی بر پرداخت شد.

وی گفت: در سال گذشته تعداد 35 پروانه کسب ایثارگری برای خانواده های معظم شهدا و جانبازان صادر و انتخابات پنج اتحادیه صنفی شهرستان نیز برگزار شد.

وی در ارتباط با اجرای طرح تنظیم بازار نیز گفت: در سال گذشته علاوه بر برپایی دو نمایشگاه پائیزه و بهاره عرضه مستقیم کالا، در ایام نوروز ، ماه رمضان ، بازگشایی مدارس ، محرم و صفر و ایام پایانی سال بیش از 60 تن برنج ،113 تن گوشت قرمز ،450 تن گوشت مرغ ،110 تن پرتقال ،204 تن سیب و 95 تن شکر در مناطق مختلف شهرستان توزیع شد.

وی افزود: در بخش توسعه بازار نیز مجوز راه اندازی هفت فروشگاه بزرگ ، چهار شرکت پخش، دو هزار و 930 کارت قالیبافی ، شش مجوز طراحی نقشه فرش و تعداد یک کارگاه تولیدی صادر شد و همچنین دو هزار و 17 بافنده فرش نیز برای استفاده از مزایای بیمه به شعب تامین اجتماعی شهرستان معرفی شدند.