سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

حبس تعزیری تا تصرف اموال ,مجازات مودیان مالیاتی متخلف درمازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

حبس تعزیری تا تصرف اموال ,مجازات مودیان مالیاتی متخلف درمازندران

مدیرکل امورمالیاتی مازندران ازحبس تعزیزی تا تصرف اموال را مجازات های پیش بینی درقانون جدید مالیاتی برای مودیان متخلف در این بخش اعلام کرد.

حبس تعزیری تا تصرف اموال ,مجازات مودیان مالیاتی متخلف درمازندران

علی اکبرحمزه ای روز چهارشنبه به خبرنگارایرنا گفت که این مجازات ها بیشتر مشمول مودیان مالیاتی متخلفی می شود که بخواهند با فاکتورهای جعلی و یا اختفای کارکردهای اقتصادی از زیر بار پرداخت مالیات شانه خالی کنند.
وی افزود : درقانون جدید قانونگذارکه از فروردین ماه سال آینده اجرایی می شود،تامین اموال متخلفان مالیاتی به میزان بدهی و حتی حبس تعزیری تا سه سال هم پیش بینی شد
به گفته وی حبس تعزیری مشمول متخلفات مالیاتی می شود که نخواهند تا سه سال بدهی مالیاتی خود را طبق تنظیم اسناد به امور مالیاتی بپردازند.
مدیرکل امورمالیاتی مازندران تخلف مودیانی که مشمول مجازات قانون جدید می شود را تنظیم اسناد و مدارک خلاف واقع، اختفای فعالیت اقتصادی و کتمان درآمد حاصله، ممانعت از دسترسی مأموران مالیاتی به اطلاعات مالیاتی و اقتصادی خود یا اشخاص ثالث عنوان کرد.
وی عدم انجام تکالیف قانونی مربوط به مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده ، تنظیم معاملات و قراردادهای خود به نام دیگران، یا معاملات و قراردادهای مؤدیان دیگر به نام خود برخلاف واقع، خودداری از انجام تکالیف قانونی درخصوص تنظیم و تسلیم اظهارنامه مالیاتی حاوی اطلاعات درآمدی و هزینه ای در سه سال متوالی و استفاده از کارت بازرگانی اشخاص دیگر را برای فرار از پرداخت مالیات به عنوان موارد دیگری از تخلفات پیش بینی در این قانون دانست.
حمزه ای افزود : براساس این قانون، امورمالیاتی می تواند موارد جرائم مالیاتی را از طریق محاکم قضایی و یا دادستانی انتظامی مالیاتی و یا سایرمراجع قانونی پیگیری کند.
وی مهمترین مزیت قانون جدید مالیاتی را برخورداری از ضمانت اجرایی و جلوگیری از فرار مالیاتی دانست.
به گفته وی در حال حاضر 90 درصد از درآمدهای مالیاتی این استان از مویادن در موعد مقرر دریافت می شود.
در سال جاری هشت هزار و 370 میلیارد ریال درآمد مالیاتی مازندران وصول شد که به نسبت مشابه سال قبل 17 درصد رشد داشته است.