جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

حال و هوای یلدایی در بازار مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

حال و هوای یلدایی در بازار مازندران

بازار مازندران این روزها حال و هوای یلدایی به خود گرفته و مردم در تب و تاب خرید برای شب یلدا هستند.

حال و هوای یلدایی در بازار مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، بازار مازندران این روزها حال و هوای یلدایی به خود گرفته و مردم در تب و تاب خرید برای شب یلدا هستند.

در این مدت برخی کالا با تقاضای بسیاری مواجه بوده و از لحاظ قیمت نیز با گشت و گذاری در بازارهای سطح شهر تنها ازگیل از قیمت بالایی برخوردار است که حتی قیمت آن تا هر کیلو 16 هزار تومان نیز رسید.

رئیس اتاق اصناف مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت اقلام و کالاها به‌مناسبت شب یلدا ثابت است و هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشتیم.

عباس رمدانی با اشاره به نظارت جدی بر اقلام و کالاهای پرتقاضای این ایام تصریح کرد: اگر شهروندان با هرگونه افزایش قیمت برخورد کردند موارد را به سامانه 124 و یا بازرسی اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اطلاع دهند.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران امروز درباره قیمت میوه و تره‌بار در بازار در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: این روزها با قیمت زیاد ازگیل در بازار مازندران مواجه بودیم که بعد از جشن یلدا قیمت آن کاهش می‌یابد.

امیرحسین فخرآوران با اشاره به اینکه در حال حاضر میوه در بازار از قیمت مناسبی برخوردار است، اضافه کرد: همچنین مشکلی نیز در میزان عرضه میوه‌ها در بازار وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت انار از 3تا 5 هزار، ازگیل از 7 تا 12هزار و هندوانه از یک‌هزار و 200 تا یک‌هزار و 500 تومان در میدان میوه و تره‌بار موجود است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران یادآور شد: فروشندگان باید با دریافت سود 25 تا 30 درصدی محصول میوه را در بازار به فروش برسانند و دریافت سود بیشتر تخلف محسوب شده و با این موضوع به‌صورت جدی برخورد می‌شود.

به گزارش فارس، تیم نظارت و بازرسی نیز همواره به‌ویژه در این ایام بر عرضه کالاهای پرتقاضای این ایام نظارت دارند.