جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

جوجه‌ریزی 1.5 میلیون قطعه در سالن‌های مرغداری میاندورود - نمایش محتوای خبر

 

 

جوجه‌ریزی 1.5 میلیون قطعه در سالن‌های مرغداری میاندورود

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از یک میلیون و 970 هزار قطعه جوجه‌ریزی در سالن‌های مرغداری این شهرستان انجام شده است.

جوجه‌ریزی 1.5 میلیون قطعه در سالن‌های مرغداری میاندورود

سید شبر موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از یک میلیون و 970 هزار قطعه جوجه‌ریزی در سالن‌های مرغداری این شهرستان انجام شده است.

وی بیان کرد: در راستای ساماندهی مدیریت تولید گوشت سفید، اطلاعات تمامی واحدهای طیور گوشتی اعم از واحدهای مرغ گوشتی و واحدهای مرغ مادر گوشتی باید در سامانه اطلاعات پرورش ثبت و نسبت به صدور مجوز جوجه‌ریزی با هماهنگی اتحادیه مرغداران انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با بیان اینکه این شهرستان ظرفیت و پتانسیل مناسب جهت پرورش مرغ و تولید گوشت سفید را دارد، افزود: از ابتدای سال تاکنون 100 فقره مجوز جوجه‌ریزی با ظرفیت یک میلیون و 970 هزار قطعه‌ در این شهرستان صادر شده است.

این مسؤول اضافه کرد: اجرای طرح سامانه مدیریت تولید واحدهای مرغ گوشتی با هماهنگی تعاونی مرغداران و اتحادیه مرغداران اجرا شد که این امر در ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، بهبود فرآیند تولید و جلوگیری از نوسانات شدید قیمت تولیدات موثر است.

موسوی تصریح کرد: ثبت سامانه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری به‌منظور مدیریت تولید، تنظیم بازار، رعایت نکات فنی و بهداشتی و بهبود شرایط کیفی گوشت جهت ورود به بازار صورت می‌گیرد و مهر‌ماه امسال 259 هزار قطعه جوجه در سالن‌های مرغداری این شهرستان جوجه‌ریزی شد.

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود با اعلام اینکه ثبت سامانه جوجه‌ریزی در 13 واحد از 14 واحد مرغداری این شهرستان انجام شده است، یادآور شد: روند ثبت سامانه جوجه‌ریزی در این شهرستان فعال و در حال انجام است.

وی در پایان گفت: تمامی مرغداران عضو و غیر عضو باید از طریق شرکت تعاونی مرغداران با ارائه درخواست جوجه‌ریزی و بررسی‌های لازم برای اخذ مجوز جوجه‌ریزی به اداره دامپزشکی معرفی شوند.