جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

جوانان تشنه کار و سازندگی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

جوانان تشنه کار و سازندگی هستند

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا یونسی پیش از ظهر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد ضمن تبریک هفته جوان اظهار داشت :جوانان سرمایه های توسعه یک کشور هستند.

یونسی با اشاره به این که تمایلات عاطفی جوانان از پایگاههای اصلی آموزش مفاهیم اخلاقی هر کشوری است افزود:فراغت دوران جوانی از سرمایه های هر جامعه است که باید به درستی هدایت و برنامه ریزی شود.

وی گفت: در تاریخ اسلام و مذهب شیعه الگوهای بی بدیلی وجود دارد که در هیچ جای دنیا و در هیچ مذهبی نیست مثل رشادتهای حضرت علی اکبر به عنوان جوان نمونه کربلا که سمبل جوانان مسلمان است.

یونسی افزود: خالی بودن کشورهای غربی از ارزشهای معنوی و انسانی باعث شده است تا این کشورها سمبلهای موهوم را ارزش قرار داده و آنرا برای جوانان الگو قرار دهند.

وی با اشاره به مبارزات جوانان در طول مبارزات انقلاب و 8 سال دفاع مقدس تاکید کرد : نسل جوان ما در این زمان با توجه به وجود ماهواره ها و وسایل ارتباط جمعی مانند اینترنت وتهاجم فرهنگی بسیار خوددارتر و مومن تر است چرا که در زمان انقلای و 8 سال دفاع مقدس تهاجم غرب با وسایل این چنین پیشرفته نبوده است.

یونسی تصریح کرد : نسل جوان ما با آگاهی کامل از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن همچنان با تحریمها مبارزه کرد و در زمینه های مختلف بر قله های افتخار ایستاده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران اظهار داشت : اصلی ترین مشکل ما در زمینه اشتغال و معیشت جوانان است که باید در این حوزه کار بیشتری انجام گیرد و برای اشتغال و بهبود معیشت جوانان با توجه به ظرفیتهای استان یک فراخوان عمومی انجام شود.

وی همچنین تشکیل کارگروه در حوزه های مختلف مربوط به جوانان و اقتصاد و اشتغال مربوط به آنان را با برگزاری جلسات منظم در استانداری خواستار شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پایان افزود: اولویت کاری فرمانداران در شهرستانها، تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان باشد و پس از ساماندهی ، جلسات مربوط به سازو کار امور جوانان را به صورت مرتب برگزار کنند.

در پایان این مراسم به جوانان برتر استان در حوزه های ورزشی ،علمی ،کشاورزی وسرباز برتر لوح تقدیر و جوائزی اهدا شد.