جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

جنایات آل سعود فراموش نمی‌شود/ مؤمن باید دشمن‌شناس باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

جنایات آل سعود فراموش نمی‌شود/ مؤمن باید دشمن‌شناس باشد

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه جنایات آل سعود فراموش نمی‌شود، گفت: مؤمنان باید دارای بصیرت و دشمن‌شناس باشند.

جنایات آل سعود فراموش نمی‌شود/ مؤمن باید دشمن‌شناس باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور در خطبه نماز عید قربان که در مصلی امام خمینی (ره) مرکز مازندران برگزار شد، روز عید قربان را روز جشن مؤمنان دانست و اظهار کرد: سال گذشته بعد از مناسک حج تمتع 7 هزار زائر در صحرای منا به شهادت رسیدند که 461 شهید زائر ایرانی و 48 شهید مازندرانی بودند.

وی با اشاره به اینکه باید عید سعید قربان که عید عارفان و مؤمنان است را گرامی بداریم، افزود: ضمن گرامیداشت یاد شهدای منا، به آل سعود و همه حامیان او لعن و نفرین می‌فرستیم و از خداوند خواستاریم به حق بیت‌الله الحرام این قوم خبیث را ملعون سازد.

امام جمعه موقت ساری، صحرای منا را سرزمین آرزوها دانست و اضافه کرد: سال گذشته زائران در مناسک حج تمتع قصد داشتند بعد از اعمال حج، قربانی کنند و خودشان با لباس احرام قربانی حج محمدی شدند و به دیدار حق شتافتند.

این مسؤول با بیان اینکه جنایت آل سعود در سال گذشته حج تمتع فراموش نمی‌شود، گفت: نخستین برنامه عیدهای بزرگ، سجده در برابر خداوند، همراهی، همسویی و قرار گرفتن در صف‌های برادری و رسیدگی به نیازمندان است که این تقوای الهی است.

یوسف‌پور در بخش دوم خطبه نماز عید قربان نمازگزاران را سفارش به تقوا کرد و افزود: خداوند بعد از آفرینش و خلقت انسان اراده کرده است بندگانش به جایگاه والای انسانی در دنیا دست یابند و برای این موضوع مقرراتی را صادر فرمود تا انسان آن را به‌جای آورد.

وی با بیان اینکه اگر انسان مأموریت محوله خداوند را اطاعت کند به جایگاه ارزشی و انسانی خود دست یافته است، تصریح کرد: انسان هر روز را بدون گناه به پایان برساند آن روز، عید است.

امام جمعه موقت مرکز مازندران با اشاره به اینکه عید بزرگ الهی و اسلامی در سال دو بار اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: عید فطر بعد از ماه رمضان و عید قربان بعد از مناسک حج تمتع است.

این مسؤول بیان کرد: هرگاه مؤمنان به درستی مأموریت الهی را فرمان برند به مقام تقوا، اخلاق و به قرب الهی می‌رسند.

یوسف‌پور با اشاره به اینکه انسان خدایی است و هرگاه به خدا رسید عید او است، ادامه داد: رسیدن به خویشتن خویش به معنی قرب‌الی‌الله است.

وی روز عید قربان را بسیار بزرگ دانست و تأکید کرد: همه باید اخلاق و ادب را به‌طور جدی دنبال کنند.

خطیب موقت نماز جمعه ساری با بیان اینکه مؤمنان باید دارای بصیرت باشند تا به خویشتن خویش بازگردند، خاطرنشان کرد: جامعه امروز پر از شیاطین است، مردم باید دشمنان انسی و جنی را به‎درستی درک کنند لازم است جوانان مواظب شیطان‌هایی که به‌صورت دوست به انسان نازل می‌شوند باشند.

یوسف‌پور در بخش پایانی سخنانش، گفت: امام صادق (ع) فرمودند: کسی که نتواند بصیرت و معرفت داشته باشد در جریان‌های انحرافی غرق می‌شود.