جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در سوادکوه - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در سوادکوه

مسؤول زکات سوادکوه با اشاره به رتبه دوم این شهرستان در دریافت زکات در استان از جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی طی سال گذشته خبر داد.

جمع‌آوری 421 میلیون تومان زکات در سوادکوه

حجت‌الاسلام اسماعیل ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه قانون زکات در سال 83 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد، گفت: شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی، زکات واجب ندارد و تلاش برای دریافت زکات مستحبی انجام می‎شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مبلغ 421 میلیون تومان زکات در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی جمع‌آوری شد، افزود: این دو شهرستان‌‌ رتبه دوم مازندران در دریافت زکات را به خود اختصاص دادند.

مسؤول زکات شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خاطر‌نشان کرد: اعتماد‌سازی با معتمدان و مسؤولان محلی و هزینه زکات دریافتی در محل جمع‌آوری از اولویت‌های این مجموعه است.

ربیعی از هزینه بیش از 47 میلیون تومان از زکات جمع‌آوری شده در 6 ماه نخست امسال برای مسکن و 21 میلیون تومان برای تهیه جهیزیه در سوادکوه‌شمالی خبر داد و اظهار کرد: 53 میلیون تومان برای مسکن و 6 میلیون تومان برای تهیه جهیزیه نیز در سوادکوه از محل زکات هزینه شده است.

وی با تقدیر از خیران سوادکوه از جمع‌آوری 15 میلیون تومان توسط هیأت‌های مساجد و حسینیه‌ها خبر داد بود و گفت: 30 نوعروس سوادکوهی در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند.