جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

جمع‌آوری حدود 6 میلیارد ریال صدقه در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع‌آوری حدود 6 میلیارد ریال صدقه در نوشهر

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نوشهر از جمع‌آوری 5 میلیارد 998 میلیون ریال صدقه از صندوق‌های صدقات کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

جمع‌آوری حدود 6 میلیارد ریال صدقه در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، بهرام کیاکجوری شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این نهاد به عنوان متولی امور محرومان و نهادی که در راستای رفع مشکلات محرومان تلاش می‌کند، اظهار کرد: کمیته امداد اقدام به اجرای طرح‌های مشارکتی بر اساس آموزه‌های دینی کرده است که یکی از عمده‌ترین آنها جمع‌آوری صدقات است.

کیاکجوری افزود: در شهرستان نوشهر 17 هزار و 211 صندوق کوچک، 907 صندوق بزرگ و 230 صندوق متوسط توزیع و نصب شده که در بالا بردن سطح مشارکت‌های مردمی نقش مهمی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: میزان صدقات در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است و این رشد و افزایش در مرحله اول نشانگر ایمان و اعتقاد مردم به مقدسات الهی و در مرحله دوم اعتمادی است که آنان به کمیته امداد امام دارند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نوشهر تصریح کرد: درآمد حاصل از صندوق صدقات کمیته امداد در راستای بازسازی و تعمیرات مسکن مددجویان، تهیه جهیزیه نوعروسان، تأمین کالاهای اساسی، ودیعه مسکن و وام کارگشایی، اشتغالزایی، هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان و بهداشت و درمان خانواده‌های بی‌بضاعت هزینه می‌شود.

وی در پایان گفت: 6 هزار و 297 نفر در قالب 3 هزار و 494 خانوار زیرپوشش این نهاد قرار دارند و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.