سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز در حاشیه راه‌های مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز در حاشیه راه‌های مازندران

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران گفت: در راستای ارتقای ایمنی تردد و پیش‌گیری از تصادفات رانندگی، تابلوهای غیرمجاز حاشیه راه‌های برون‌شهری استان جمع‌آوری می‌شود.

جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز در حاشیه راه‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران، احمدآفرین محمدزاده اظهار کرد: تابلوها و ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌ها یعنی استقبال از پیامدهای ناگوار ترافیکی و ناامنی شدید در سطح محورها و همین طور محدودیت اراضی برای توسعه و تعریض محورها که این مسائل می‌تواند در سطح وسیع‌تر عاملی برای رکود توسعه همه‌جانبه مازندران باشد.

وی افزود: براساس قانون ایمنی راه‌ها، نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌های کشور صرفا با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و در استان‌ها با مجوز اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌ها انجام می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: گاهی مشاهده می‌شود که برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به دلیل ناآگاهی از قوانین و مقررات، به صورت خودسرانه اقدام به نصب تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی در حاشیه راه‌ها می‌کنند که این اقدام آنها، سبب دیده نشدن تابلوهای راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان شده و در نتیجه با بروز اختلال در تردد ایمن وسایل نقلیه سبب سوانح رانندگی می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران افزود: متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان و آگاهی از اصول مکان‌یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور و ترافیک، ضمن نصب تابلو با اخذ مجوز به ارتقای ایمنی تردد کمک کنند، در غیر این صورت تابلوهای منصوب به عنوان تابلوهای غیرمجاز شناخته شده و براساس قوانین و مقررات نسبت به قلع و قمع و جمع‌آوری آنها اقدام می‌شود.

وی در پایان گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز در زمینه نصب تابلوها و بیلبوردهای اختصاصی و تبلیغاتی در حریم راه‌های استان و جمع‌آوری و قلع و قمع آن، این اداره‌کل نسبت به انتخاب پیمانکار با همکاری اداره‌کل راه و شهرسازی استان و دستگاه‌های متولی کرده است و براساس قانون ایمنی راه‌ها و راه‌آهن دستگاه‌های متولی مسئول برخورد با این‌گونه ساخت‌وسازهای غیرمجاز هستند.