جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

جلوی نمایشی‌شدن عزای حسینی گرفته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوی نمایشی‌شدن عزای حسینی گرفته شود

امام جمعه بابل گفت: جلوی نمایشی‌ شدن عزای حسینی گرفته شود.

جلوی نمایشی‌شدن عزای حسینی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بابل با تسلیت ایام عزاداری سیدالشهداء (ع)، اظهار کرد: ماه محرم ماه احیای دین و مقابله با انحراف در اسلام است.

وی افزود: آنچه که باید در کنار عزاداری امام حسین (ع) مورد توجه قرار گیرد، نگاه به اهداف قیام حسینی و پیام روز عاشورا است.

امام جمعه بابل با بیان اینکه بسیاری از موقوفات برای عزای امام حسین (ع) انجام شده است، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از اراضی و اماکن شهرستان بابل وقف اقامه عزای سیدالشهدا (ع) شده و این نشان‌دهنده اوج اهتمام و اهمیت برگزاری مجالس عزای حسینی است.

وی تاکید کرد: مبادا خدای ناکرده مجلس عزای امام حسین (ع) بدون سخنران و واعظ دینی در تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) برای جامعه اسلامی برگزار شود.

روحانی نمایشی شدن برخی محافل عزاداری را از جمله آسیب‎ها و آفت‌های این مجالس عنوان کرد و ادامه داد: یکی از نگرانی‌های امروز نمایشی شدن برخی عزاداری‌ها است و این مسئله باید مورد بازنگری و اصلاح صورت گیرد تا این عزاداری توأم با اخلاص و معنویت باشد.

وی، امر به معروف و نهی از منکر را طنین بزرگ سیدالشهداء (ع) برای صیانت از اسلام و مقابله با انحراف برشمرد.

این مسئول با انتقاد از عدم اهتمام مسؤلان درباره اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر، گفت: نظر امام راحل این بود که درون جامعه سازمان امر به معروف و چیزی شبیه آن شکل گیرد.

وی افزود: بعد از نزدیک شدن به دهه چهارم انقلاب، تقاضای مردم این است که نسبت به گسترش معروف و تذکر در برابر منکر اقدام مناسبی از سوی مسؤلان و اجرای قوانین مصوب انجام شود.

روحانی با بیان این که بسیاری از مشکلات داخل کشور برخواسته از بی‌اعتنایی نسبت به امر به معروف است، بیان کرد: امسال قانون حمایت از آمران و به معروف در کنار دیگر قوانین مربوط به این حوزه تصویب شد اما اهتمام اجرای ما در جامعه وجود ندارد.

امام جمعه بابل با اشاره به جنجال‌های گسترده مقامات و رسانه‌های غربی در واکنش به آزمایش اخیر موشکی ایران، یادآور شد: آزمایش موشک عماد و نمایش یکی از پایگاه‌های موشکی ایران نشان‌دهنده قدرت بازدارندگی و توانمندی علمی متخصصان داخلی است.

وی تصریح کرد: نمایش قدرت موشکی کشور براساس منطق قرآن برای مجهز کردن جامعه اسلامی و نشان دادن قدرت به دشمنان است.

این مسئول با اشاره به این که امروز موازنه قدرت براساس بازدارندگی تهدیدات مطرح است، گفت: نمایش سوله موشکی سپاه دل دشمنان را سوزاند و قدرت نظام اسلامی و مرعوب شدن دشمنان را به اثبات رساند.

وی ادامه داد: آزمایش موشکی ایران در زمانی اتفاق افتاد که دشمنان فکر می‌کردند که پس از توافق‌نامه هسته‌ای و امضای برجام می‌توانند با نفوذ در کشور بر ما مسلط شوند.

روحانی بیان کرد: منطق ملت ما، نشان دادن اقتدار در برابر تهدیدات دشمنان به‌ویژه آمریکایی‌ها است.

این مسئول با اشاره به هشدار نسبت به فعالیت جریان نفوذ آمریکا در کشور، تاکید کرد: برخی‌ها با جریان‌سازی رسانه‌ای و فکری خود، حل تمام مشکلات کشور را منوط به مذاکره با آمریکا می‌دانند اما سابقه مذاکرات ما با غرب، نفوذ آنها را پس از هر مذاکره نشان می‌دهد.

امام جمعه بابل با اشاره به شعله‌ور شدن انتفاضه جدید در فلسطین، تصریح کرد: غیرت مسلمانان اجازه نمی‌دهد تا قبله‌گاه اول مسلمانان را غاصبان صهیونیست در اختیار گیرد.

وی افزود: بر خلاف عملکرد برخی از سران خائن و خبیث کشورهای اسلامی، موج عظیم مسلمانان در حمایت از قبله‌گاه نخست مسلمانان و دفاع از آرمان‌های قدس شریف است.

روحانی آینده منطقه را پیروزی‌های گسترده جریان مقاومت در آینده نزدیک عنوان کرد و گفت: قیام انتفاضه فلسطین در ادامه پیروزی‌های جریان مقاومت علیه جریان استکباری و صهیونیستی است.