جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جلوی ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران باید گرفته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوی ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران باید گرفته شود

استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید جلوی ساخت‌وساز افراد غیربومی گرفته شود، گفت: نباید افراد غیربومی در جلگه‌های مازندران ساخت‌وساز انجام دهند.

جلوی ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران باید گرفته شود

به گزارش خبرگزاری فارس، ربیع فلاح بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: ساخت‌وسازهای بی‌رویه در طول سال‌های گذشته باعث شده تا زمین‌های کشاورزی از بین برود.

وی با بیان اینکه  طی دو سال اخیر تا به امروز این امر متوقف شده است، تصریح کرد: این امر باعث شد تا در واحد سطح افزایش تولید را داشته باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه باید جلوی ساخت‌وساز افراد غیربومی گرفته شود، افزود: نباید افراد غیربومی در جلگه‌های مازندران ساخت‌وساز انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه مازندران در بخش IT و ICT زیرساخت‌های لازم را دارد، تاکید کرد: امکانات بومی در مناطق می‌تواند قابل توسعه باشد.

فلاح با بیان اینکه توانایی و امکانات ایجاد اشتغال در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: می‌توان در روستاها با کشت گیاهان مربوط به آن مناطق شغل‌های فراوانی ایجاد کرد.

استاندار مازندران بانوان تحصیلکرده استان را چهار درصد بیشتر از دیگر استان‌ها عنوان کرد و افزود: باید با روش‌هایی اشتغال این قشر هم فراهم شود.

فلاح با بیان اینکه باید با روش‌های علمی و فنی اشتغال ایجاد کرد، گفت: در مازندران ظرفیت ایجاد شغل و کسب کار وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.