سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

جلوگیری از 330 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوگیری از 330 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در مازندران

دبیر کمیته حمل و نقل ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گفت که در تعطیلات نوروزی امسال تاکنون از 330 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده های استان جلوگیری شده است.

جلوگیری از 330 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در مازندران

عیسی خادمی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : از این ساخت و سازها ، متخلفان در حال ساخت بنای جدید در حاشیه راه بودند و موارد هم مربوط
به نصب برپا کردن و نصب بنر یا نشانه گذاری برای ساخت و سازهای بعدی بود.
وی گفت که پرونده متخلفانی که در حال احداث بنا بودند برای رسیدگی به دادگاه ارسال و حکم محکومیت صادر می شود .
دبیر کمیته حمل و نقل ستاد اجرایی خدمات سفرمازندران از ایام تعطیل به عنوان زمان اوج گیری ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه راههای مازندران یاد کرد و گفت که این مساله مهم ترین عامل ایجاد ناامنی در حریم و حاشیه راههای استان به شمار می رود.
وی با اظهار این که با هر ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه راهها پنج درصد از ایمنی جاده ها کاسته می شود ، افزود : بیشتر ساخت و ساز های غیرمجاز مربوط به کمربندی و حاشیه محورهای اصلی است.
خادمی گفت که با توجه به سفر میلیونی گردشگران به مازندران و تردد در جاده های این استان برای دسترسی به سایر مناطق کشور ، افرادی به بهانه ارائه خدمات دست به تخلف در ساخت و ساز می زنند. ساخت و سازهای حاشیه جاده های مازندران به خاطر این که بیشتر در ایام تعطیل انجام می شود با نام ' ساخت و سازهای پنجشنبه و جمعه ای ' نزد افکار عمومی و دستگاههای مرتبط شناخته می شود .
وی ادامه داد : بیش از سه هزارنفر روز اکیپ های مستقر در گردنه ها و طول محور راهها خدمات دهی نوروز 95 را ارائه کردند .
به گفته دبیر کمیته حمل و نقل ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران حدود سه هزار دستگاه ماشین آلات راهداری در محورهای مواصلاتی استان مستقر بودند .