جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیازمند عزم جدی مسوولان است - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیازمند عزم جدی مسوولان است

سیدعلی اکبر طاهایی  روز دوشنبه در جلسه صیانت از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی استان ، افزود : قوانین مربوط به بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه باید با دقت و حساسیت بیشتری پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه حفظ اراضی کشاورزی متضمن تامین امنیت غذایی مردم است ، گفت : دستگاه های اجرایی ذیربط باید در حفظ کاربری اراضی مازندران بیش از پیش تلاش کنند.

نماینده عالی دولت در مازندران افزود : این استان با دارا بودن رتبه نخست کشور در تولید 22 محصول کشاورزی ، 40 درصد در تامین امنیت غذایی کشور نقش دارد.

طاهایی بر لزوم راه اندازی شعبه های ویژه قضایی برای رسیدگی به پرونده های تغییر کاربری زمین های کشاورزی در شهرستان ها تاکید کرد و گفت : با پرهیز از اطاله دادرسی و اعمال مجازات در این بخش ، می توان مانع تعرض و تصرف منابع طبیعی و ملی شد.

وی با بیان اینکه لازم است محل های تخریب شده توسط ضابطین قانون ، به حالت اولیه باز گردد و احیا شود ، افزود : تحقق این مهم مستلزم هزینه های فراوان و اختصاص ردیف اعتباری خاص است.

استاندار مازندران با اشاره به ضرورت تهیه طرح آمایش سرزمین و تدوین نقشه کاربری اراضی ، گفت : در قالب طرح آمایش سرزمین می توان ساختار طبقه بندی زمین را با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و اجتماعی تعیین و مناسب ترین گزینه را برای اجرای طرح های گردشگری و یا کشاورزی ارائه کرد.

وی افزود: بر اساس ماده هشت قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغی ، تمامی

دستگاه های خدمات رسان باید پیش از ارائه هرگونه خدمات ، موضوع را از سازمان جهاد کشاورزی استعلام کنند