جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی با پیوند خانه و مدرسه - نمایش محتوای خبر

 

 

جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی با پیوند خانه و مدرسه

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: پیوند خانه و مدرسه جلوی بروز آسیب‌های اجتماعی را می‌گیرد.

جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی با پیوند خانه و مدرسه

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، سید علی قاسمی در آیین افتتاحیه طرح مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی که در دبیرستان دخترانه حضرت زینب(س) ناحیه یک مرکز مازندران برگزار شد، اظهار کرد: پیچیدگی زندگی سبب افزایش آسیب اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی نظام طبیعی را از حالت عادی خارج می‌کند، افزود: آسیب اجتماعی جان انسان‌ها را در حالت مخاطره قرار می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، همه آحاد جامعه را در مقابل آسیب‌های اجتماعی مسؤول دانست و بیان کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی وظیفه همگانی است و نباید نسبت به این موضوع در جامعه بی‌تفاوت باشیم.

این مسؤول با تأکید براینکه دانش‌آموزان باید به نظام تعلیم و تربیت اعتماد داشته باشند و حس کنند نیازهایشان در مدرسه برآورده می‌شود، تصریح کرد: معلمان و مدیران مدارس باید برای خدمت گیرندگان خود فضای امن و تعلق خاطری را ایجاد کنند.

قاسمی قانون‌مندی را راحت و مطلوب‌ترین راه حل برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و ادامه داد: اگر همه در حین قانون‌مندی احساس کنند براساس عدالت اجتماعی به خواسته‌های خود می‌رسند آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد.

وی تبعیض بین دانش‎آموزان را موجب آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: برای کاهش و یا تولید آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان لازم است پیوند بین خانه و مدرسه مستحکم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تقوا و مهارت نه گفتن را راهکار مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سنین کم به ویژه در دانش‌آموزان دانست و اظهار کرد: خودمراقبتی آگاهانه در جامعه جلوی رشد بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را می‌گیرد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه لازم است دانش‌آموزان در مواجه با آسیب‌های مصون باشند، ادامه داد: ناآگاهی زمینه ورود افراد جامعه را به آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌کند.

سید علی ساداتی به اهمیت آموزش مهارت‌های 10‌ گانه زندگی به دانش‌آموزان، گفت: مهارت نه گفتن برای ایستادگی در مقابل درخواست‌های نامتعارف کاربردی است از شیوع آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.