جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

جلودارزاده : زنان در دولت تدبیر و امید به جایگاه واقعی خود می رسند - نمایش محتوای خبر

 

 

جلودارزاده : زنان در دولت تدبیر و امید به جایگاه واقعی خود می رسند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ سهیلا جلودارزادهˈ روز چهارشنبه در ˈ نشست هم اندیشی زن و رسانه ˈ در ساری افزود : امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب اسلامی قانون کاری را که در آن موارد مربوط به کار زنان و چگونگی استفاده از مزایا برای این قشر لحاظ شده بود ، تایید کردند.

وی از سیاست ایجاد اشتغال و به کارگیری بانوان در بخش های مختلف به عنوان بخشی از قانون کار مصوب جمهوری اسلامی نام برد و گفت : متاسفانه طی سال ها اجرای این قانون ، به بخش مربوط به حق و حقوق زنان به خاطر اختلاط مبحث با نگاه عرفی جامعه بها داده نشده و مسکوت ماند.

سرپرست امور بانوان وزارت صنعت ، معدن و تجارت اظهار داشت : بیان اینکه زنان اقشار ضعیف و کم توان جامعه هستند باعث برخی بهانه تراشی برای واگذاری مسوولیت ها به زنان توانمند در سازمان ها و نهادها شده است.

وی افزود : در حالی این آداب و گفتمان عرفی در سپردن مسوولیت های تاثیر گذاشت که بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور در بسیاری مواقع توانمندی های خود را به منصه ظهور رسانده اند.

جلودار زاده به شعار و دیدگاه رییس جمهوری در فضای انتخاباتی مبنی تغییر رویه و دیدگاه نسبت به مسائل زنان کشور اشاره کرد و گفت : بر اساس این دیدگاه ، معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری به صورت جدی به دنبال حل مسائل و مشکلات مربوط به امور بانوان در چارچوب قوانین مصوب است.

مشاور وزیر صنعت همچنین از تصمیم برنامه ریزان دولت یازدهم برای در نظر گرفتن سهم 30 درصدی جهت مشارکت زنان در سیاستگذاری ، برنامه ریزی و اجرا برنامه های کشور خبر داد و اظهار داشت : به طور قطع با حضور بانوان ، تحول جدی در ارکان مدیریتی و برنامه ریزی کشور ایجاد خواهد شد.

جلودار زاده همچنین از جدیت واحد مشاوره امور زنان در وزارت صنعت برای انجام امور خبر داد و گفت : دیگر وظیفه این واحد تنها به برگزاری مراسم تجلیل از زنان در روز زن خلاصه نمی شود و برنامه ریزی های مدون و کارگشایی در این بخش مورد نظر است.

وی به برنامه مدیریت مرکز امور بانوان وزارت صنعت ، معدن و تجارت در این خصوص اشاره کرد و افزود : رفع مشکلا ت و تسریع سرمایه گذاری بانوان در بخش صنعت را این مرکز پیگیری می کند.

جلودار زاده گفت : بانوان از اقشار فعال و توانمند در حیطه کار و تولید هستند و باید از این ظرفیت تاثیر گذار برای اجرای اقتصاد مقاومتی استفاده لازم را برد.

وی نقش رسانه ها را در معرفی توانمندی ها و ارتقای جایگاه زنان در نظام اداری و اقتصادی کشور مفید و موثر ارزیابی کرد و از بانوان فعال در رسانه های کشور خواست تا در این زمینه بیشتر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی کنند.

نشست هم اندیشی زن و رسانه با همکاری دفتر امور بانوان استانداری مازندران ، مرکز زنان فرهیخته فرمانداری و شهرداری ساری ، سازمان صنعت و معدن و تجارت مازندارن و خانه مطبوعات ساری برگزار شد.