جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

جشن دختران با عنوان ˈ بانوی مهر ˈ در ساری برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن دختران با عنوان ˈ بانوی مهر ˈ در ساری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی استانداری، در این همایش ˈ مریم جمشیدیˈ مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری به جایگاه و نقش دختران در جامعه اشاره کرد گفت: دختری که خود را دوست داشته باشد، نیمی از موفقیت را پیموده است و خودباوری نخستین درسی است که باید هر دانش آموزی بیاموزد.

جمشیدی افزود: باور کنیم که ورای جنسیت هر روز می توانیم بهتر از گذشته، برای رفع کاستی ها قدم برداریم و با خودباوری، افزایش دانش، نزدیک شدن به خداوند و اجرای فرامین والدین به سوی موفقیت گام برداریم.

وی با بیان این که در فرهنگ ایرانی – اسلامی اسطوره های بسیاری داریم که مهم ترین آنها اسطوره های مذهبی هستند ،اظهار داشت: روز دختر، یک نماد و یک مناسبت بزرگ است و در هر فرهنگی، اسطوره هایی وجود دارد تا روح همدلی را در بین ملت خویش ایجاد کنند .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران ادامه داد: برای کشورکه دارای پیشینه مذهبی و تاریخی والایی است الهام از آنها، راه را برای هرگونه جذب به فرهنگ و الگوی بیگانه می بندد.

جمشیدی به دختران توصیه کرد تا زندگی حضرت معصومه(س) را به عنوان یکی از اسطوره های مذهبی مطالعه کنند و قدر و وجود با ارزش خود را بدانند.

مازندران سه میلیون 170 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 47درصد آنان را زنان تشکیل می دهند.

بیش از 460 هزار دانش آموز در مازندران تحصیل می کنند.