سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۰

جشنواره ملی بهار نارنج در ساری گشایش یافت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشنواره ملی بهار نارنج در ساری گشایش یافت

جشنواره ملی بهار نارنج در ساری گشایش یافت


چهارمین جشنواره ملی بهار نارنج با همکاری شهرداری و شورای اسلامی مرکز استان مازندران در محل پارک قائم ساری روز یکشنبه گشایش یافت.

جشنواره ملی بهار نارنج در ساری گشایش یافت

به گزارش ایرنا این جشنواره با بیش از 80 غرفه عرضه انواع عرق ،شربت بهار و مربا بهار نارنج و دیگر مواد غذایی سنتی به مدت یک هفته در کنار بوستان رودخانه تجن ساری دایر است.

برگزاری جشن باد بادکها ،مسابقه شعر و نقاشی کودکان ،عکس و موسیقی نیز از برنامه های جنبی جشنواره بهار نارنج ساری است.

شهرداری های مازندران به ویژه شهرهای بابل ، رامسر و ساری هر سال در ماه اردیبهشت با برگزاری جشنواره بهار نارنج ، کاشت درخت نارنج در شهر و روستاهای مازندران و استفاده از بهار نارنج به عنوان یکی از گیاهان دارویی را جزو برنامه های فرهنگی و اجتماعی قرار می دهند.

در چند سال اخیر غرس کردن درخت نارنج و مراقبت از آن در بیشتر خیابان های شهرهای مازندران به عنوان برنامه اصلی شهرداری ها شده است و کاشت درخت در کوچه های شهر نیز تبدیل به فرهنگی عمومی شهروندان شده است.

اردیبشهت بهاری ترین از لحاظ بوی شکوفه های بهارنارنج که از هر کوچه و خیابانی مشام رهگذران را می نوازد، است.

اگر چه عمر رایحه بهار نارنج به درازای عمر بهار نیست ولی در مدت یک ماهه برای شهروندان مازندرانی فرصتی است تا بیشترین بهره و لذت را از شکوفه ها و شمیم بهار نارنج ببرند.

قدر و خاصیت های شکوفه های بهارنارنج را در مازندران هیچ کس به اندازه مادربزرگ ها و پدربزرگ ها نمی شناسند، همانان که به همراه نوه هایشان نخستین استقبال کنندگان از شکوفه های رها شده از درختان نارنج هستند.