جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

جشنواره مطبوعات فرصتی برای ارتقاء جایگاه کودکان و نوجوانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره مطبوعات فرصتی برای ارتقاء جایگاه کودکان و نوجوانان است

ˈ ربیع فلاح ˈ شامگاه دوشنبه در دیدار با مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کشور و دست اندرکاران برگزاری جشنواره مطبوعات کودکان و نوجوان استان مازندران در ساری همچنین گفت :حوزه فرهنگ همیشه مظلوم بوده و کمتر به آن توجه شده و این مظلومیت باید برطرف شود.

استاندار مازندران به ارسال بیش از 14هزارو 500 اثر به دبیرخانه این جشنواره اشاره کرد و افزود: انتقال مفاهیم و معارف در قالب فعالیت های هنری تاثیر گذارتر از دیگر شیوه هاست .

فلاح گفت: استانداری مازندران حمایت مادی و معنوی خود را از اینگونه اقدامات فرهنگی و هنری اعلام می کند.

نماینده عالی دولت در استان مازندران تاکید کرد : انقلاب ما انقلاب فرهنگی است و توجه به فرهنگ با توجه با آرمانهای حضرت امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری از اولویت های اصلی است و در راستای توجه به حوزه فرهنگ باید به حوزه کودکان و نوجوانان هم توجه جدی شود.

فلاح با اشاره به برگزاری جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان در مازندران گفت : برگزاری اینگونه جشنواره ها در استان ها موجب موج آفرینی می شود و توجه همه را به خود جلب می کند.

وی خواستار شناسایی علاقمندان این حوزه شد و بیان داشت: امیدوارم برگزاری این جشنواره زمینه شناسایی و معرفی آثار فاخر را در زمینه کودکان و نوجوانان فراهم کند.

ˈعلیرضا حاجیان زاده ˈ مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور نیز در این دیدار گفت : تا کنون به حوزه کودک و نوجوان کمتر توجه شده است و این درحالیست که پرداختن به موضوع کودک و نوجوان بسیار ضروری است.

وی گفت : یکی از رسالت های مهم کانون توسعه خواندن و مطالعه در حوزه کودکان است و تلاش می کنیم تا عشق به خواندن را در کودکان تقویت کنیم و مطبوعات و رسانه ها به دلیل جذابیت و تنوع ،زمینه بهتری برای مطالعه فراهم کنند.

حاجیان زاده بیان داشت: کودکان جایگاه بالای خود را در افکار عمومی ندارند و توجه وی‍ژه به فرهنگ کودک و نوجوان ضروری است.

وی معرفی آثار برتر حوزه کودک و نوجوان را از اهداف مهم این جشنواره عنوان کرد و ادامه داد: با حمایت استاندار و مسوولان مازندران جشنواره مطبوعات با کیفیت بسیار بالایی در ساری برگزار می شود.

وی بر بکارگیری داوران حرفه ای برای داوری آثار تاکید کرد و اظهار داشت : انتقال محل برگزاری جشنواره به استانها موجب فعالتر شدن استانها و تولید محتوا شده است و با موج آفرینی و پویایی بیشتر می توان زمینه حمایت از آثار و نویسندگان این حوزه را فراهم کرد.

هشتم اسفند سال جاری جشنواره ملی مطبوعات و خبرگزاری های کودکان ونوجوانان در ساری برگزار می شود.