جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره قوهای مهاجر در مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره قوهای مهاجر در مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان محمودآباد، سیف‌الله فرزانه در جلسه ستاد میزبانی از قوهای مهاجر با اشاره به ظرفیت بالای تالاب سرخ‌رود، اظهار داشت: همه ساله در ایام زمستان با توجه به کاهش دما شاهد حضور گسترده قو، پلیکان و درنا در تالاب سرخ‌رود هستیم.

وی تصریح کرد: در این بین افراد زیادی از سراسر ایران و حتی از سایر کشورها برای مشاهده این طبیعت زیبا در تالاب سرخ‌رود حضور پیدا می‌کنند و این تالاب یک ظرفیت بین‌المللی به شمار می‌رود.

فرزانه با اشاره به اینکه این پرندگان هدیه خداوند به شهروندان میهمان‌نواز سرخ‌رود هستند، خواستار مشارکت و به‌کارگیری همه ظرفیت‌های شهرستان برای میزبانی از این آفریده الهی شد.

فرماندار محمودآباد با قدردانی از نقش بارز و ارزشمند و مشارکت مدنی شهروندان و سازمان‌های مردم‌نهاد در حمایت و تامین نیازهای قوهای مهاجر از جمله گندم، گفت: بی‌شک استقرار و محافظت و نگهداری این تعداد قوی مهاجر در توان محیط‌زیست نبوده و تمام سازمان‌های دولتی، غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد باید برای این موجودات زیبا و ارزشمند احساس تکلیف کنند.

فرزانه حضور قوهای مهاجر را یک فرصت فرهنگی برای منطقه برشمرد و گفت: باید برای تحقق اصل 50 قانون اساسی کشور با اجرای برنامه‌های فرهنگی برای نسل آیند‌ه‌ساز و شهروندان فعال فرهنگ‌سازی کرد.

فرماندار محمودآباد از برگزاری جشنواره قوهای مهاجر در اواخر آذر ماه امسال به همت شهرداری و شورای شهر سرخ‌رود در سایه همکاری و مشارکت اداره محیط‌زیست، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد و یادآور شد: باید کودکان و نوجوانان با اهمیت حفظ و احیای محیط‌زیست آشنا شوند.

{jcomments off}