جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی وقف در مازندران برگزار شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی وقف در مازندران برگزار شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی وقف، جشنواره عکس وقف و... می‌تواند در این حوزه اثرگذار باشد که باید در استان برگزار شود.

جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی وقف در مازندران برگزار شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، احد جاودانی صبح امروز در همایش استانی وقف و رسانه در سالن اجتماعات امام‌زاده عباس (ع) این شهرستان، اظهار کرد: سنت حسنه وقف در جامعه ما جاری و ساری و تبدیل به یک نهاد ممتاز مذهبی شده است.

وی با بیان اینکه وقف تنها مختص به اسلام نیست بلکه بیشتر کشورها از این سنت حسنه بهره‌گیری می‌کنند، افزود: یکی از نهادهای موثر در توسعه اقتصادی غرب فرهنگ وقف است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه هاروارد از محل موقوفات اداره می‌شود، ادامه داد: وقف اموال از سوی واقفان یک حرکت ارزشمند دینی و کار بزرگ‌مردان است.

این مسئول با اشاره به اینکه بیش از 25 هزار موقوفات در کشور آلمان وجود دارد که در حوزه‌های اقتصادی، درمانی، آموزشی و ... از آنها استفاده می‌کنند، تصریح کرد: واقفان خیراندیش برای رضای خدا و تقرب الهی اقدام به وقف اموال می‌کنند که کار پسندیده‎ای است.

جاودانی وقف را فرهنگ پسندیده در جوامع اسلامی دانست و گفت: اگر فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود، بازده عظیمی از مشکلات از دوش دولت برداشته می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر رسانه‌ها فرهنگ وقف را در جامعه ترویج کنند، ما شاهد شکوفایی هرچه بیشتر در تمامی حوزه‌ها هستیم، اضافه کرد: سازمان اوقاف در چند سال اخیر قدم‌های مناسبی در ترویج، تبیین و احیای وقف و موقوفات برداشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه وقف در دنیا و آخرت شامل حال واقف می‌شود، افزود: جشنواره وقف و رسانه به ترویج و تبیین فرهنگ وقف بین رسانه‌ها کمک می‌کند و اوقاف تیترهای برتر و گزارش‌های برتر در حوزه وقف و موقوفات را انتخاب و تجلیل کند.

این مسئول با بیان اینکه در حوزه وقف فیلم‌های کمتری در جامعه مشاهده کردیم، تصریح کرد: جشنواره فیلم‌نامه‌نویسی وقف، جشنواره عکس وقف و... می‌تواند در این حوزه اثرگذار باشد.

جاودانی با بیان اینکه بعضی از موضوعات وقف در جامعه کمتر مورد توجه قرار گرفته و حد انتظار جامعه اسلامی بیشتر است، گفت: هنرمندان و خبرنگاران قدم‌های جدی‌تری در این حوزه بردارند.