جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

جشنواره بین المللی قصه گویی در مازندران برگزار می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جشنواره بین المللی قصه گویی در مازندران برگزار می شود

جشنواره بین المللی قصه گویی در مازندران برگزار می شود


مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران از برگزاری جشنواره بین المللی قصه گویی در این استان خبر داد.

جشنواره بین المللی قصه گویی در مازندران برگزار می شود

قاسم عزیززاده گرجی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به شیوه نامه ارسالی کانون پرورش فکری کشور درباره اجرای جشنواره استانی قصه گویی، بر ایجاد دبیرخانه استانی تاکید کرد و خواستار شناخت ظرفیت های قصه گویی در بخش های کودک ونوجوان، بزرگسال و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها شد.

وی از قصه به عنوان ابزار تربیتی موثر در انتقال فرهنگ، آداب، رسوم و سنن یاد و بر ضرورت به کارگیری شیوه های موثر برای قصه گویی تاکید کرد.

او با بیان اینکه کانون پرورش فکری ظرفیت مناسبی برای قصه گویی و ترویج این ابزار فرهنگی دارد، گفت: جشنواره قصه گویی کانون که در سطوح کتابخانه ای استانی، کشوری و بین المللی برگزار می شود، تلاش کرده تا ضمن حفظ فرهنگ قصه گویی به عنوان میراث ماندگار بشری از این ظرفیت موثر به عنوان یک مکانیزم فرهنگی و تربیتی نیز استفاده کند.

گرجی افزود: جشنواره کتابخانه ای مراکز فرهنگی و هنری کانون های کشور، 24 شهریور ماه امسال، همزمان با سالروز ازدواج حضرزت زهرا (س) و امام علی(ع) برگزار خواهد شد.

این مقام فرهنگی افزود: در مازندران نیز این جشنواره ابتدا در سطح مراکز فرهنگی و هنری برگزار و برگزیدگان در مرحله استانی با هم به رقابت می پردازند و برگزیدگان استانی نیز به دبیرخانه هجدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کانون پرورش فکری کشور معرفی می شوند.