جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

جشنواره آوای برتر موسیقی در ساری برگزار می‎شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره آوای برتر موسیقی در ساری برگزار می‎شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری گفت: جشنواره آوای برتر موسیقی در ساری برگزار می‎شود.

جشنواره آوای برتر موسیقی در ساری برگزار می‎شود

حمیدرضا عشریه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره اقدامات این نهاد در سال جاری اظهار کرد: برنامه‌های متنوع فرهنگی در شهرستان ساری در سال 95 اجرا می‎شود و بنا داریم از ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای این شهرستان در حوزه‌های مختلف بهره‌گیری کنیم.

وی تصریح کرد: فرصت‌های متنوع فرهنگی، هنری و موسیقی در این شهرستان وجود دارد که قبلاً کمتر در استان دیده می‌شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری با اشاره به اینکه نگاه حمایتی به افراد هنرمند و فعالان هنری در مرکز استان داریم، افزود: در حد بضاعت این اداره برای توسعه فرهنگ و هنر و تعالی بخش فرهنگ بومی استان تلاش می‌کنیم.

عشریه با اشاره به اینکه باید بستر برای فعالیت هنری فرهنگی در مرکز استان ایجاد شود، افزود: باید از فرصت‌های بومی محلی به خوبی استفاده شود، از طرفی بنا داریم زمینه جذب هنرمندان و فعالان هنری فرهنگی را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: اگر ظرفیت‌های بومی محلی، منطقه‌ای و نیز فعالانی که دل در گرو احیای سنت‌های بومی دارند، شناسایی و ساماندهی شود شاهد فعالیت موسیقی‎های زیرزمینی نخواهیم بود.

این مسئول با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره‌های متعدد بومی و منطقه‌ای در شهرستان ساری در برنامه کاری قرار دارد، خاطرنشان کرد: بنا داریم با برگزاری جشنواره آوای برتر فعالان موسیقی بومی محلی را به خوبی معرفی کنیم و در حال نهایی کردن زمان برگزاری این جشنواره هستیم.

عشریه با اشاره به اینکه فعالان هنری استان و شهرستان ساری نیاز به حمایت جدی برای پیشرفت دارند، گفت: استعدادهای پنهانی در شهرستان ساری در حوزه‌های مختلف مرتبط وجود دارد که بخشی از آنها تنها نیاز به حمایت معنوی برای بروز استعداد و شکوفایی دارند.

وی با بیان اینکه هر روز شاهد اتفاق فرهنگی مناسبی در شهرستان ساری خواهیم بود، افزود: با وجود مشکلات اعتباری با رایزنی و دریافت کمک از برخی دستگاه‌های دولتی تلاش می‌شود برنامه‌های فرهنگی هنری عملیاتی شود.

این مسئول تصریح کرد: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در شهرستان ساری، تقویم سالانه نیز تدوین شده است که به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

عشریه اضافه کرد: در شهرستان ساری هنرمندان برجسته‌ای فعالیت می‎کنند که در حال حاضر این افراد برنامه دارند با همکاری ارشاد برنامه‌های متنوع فرهنگی را برگزار کنند.

وی از برگزاری دومین جشنواره دیالوگ و طنز در مردادماه سال جاری خبر داد و گفت: استقبال مناسبی از برگزاری این جشنواره در این شهرستان به عمل آمده است و بنا داریم که با برگزاری جشنواره‌های متعدد ضمن تقویت وحدت و همدلی زمینه حفظ آیین‌های بومی محلی را فراهم کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه بیشتر برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد ساری در سال جاری تولیدمحور است، یادآور شد: در همین ارتباط بسیاری از انجمن‌هایی که چند سال غیرفعال بودند شروع به فعالیت کردند.

عشریه در پایان گفت: طرح حمایت از فعالان فرهنگی هنری اداره ارشاد ساری در حد بضاعت امسال اجرایی می‌شود.