جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جزییات تعرفه حق فنی دارو در طرح پزشک خانواده اعلام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جزییات تعرفه حق فنی دارو در طرح پزشک خانواده اعلام شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈمجید یوسفیˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اقلام داروهایی که در تعهد بیمه های پایه از جمله خدمات درمانی و تامین اجتماعی قرار دارد در طرح پزشک خانواده رایگان خواهد بود گفت: مردم برای دریافت داروهای رایگان حق فنی را باید پرداخت کنند.

وی به بیان تعرفه حق فنی دارو در بخش دولتی پرداخت و اظهار داشت: در این بخش 15 درصد بهای نسخه تا سقف پنج هزار ریال اخذ می شود.

وی بیان داشت: داروهای ترکیبی و ساختنی در داروخانه های دولتی ده درصد قیمت مواد مصرفی و حداکثر تا سقف 9 هزار ریال به عنوان هزینه ساخت دریافت می شود.

وی گفت: تعرفه حق فنی داروخانه های خصوصی که در مراکز بهداشتی درمانی مستقر هستند و برای همکاری با برنامه پزشک خانواده خدمات دارویی ارایه می دهند سه هزارو 500 ریال است .

وی ادامه داد: حق فنی داروهایی که بدون نسخه داده می شود 15 درصد بهای دارو و حداقل چهار هزار ریال است.

مدیرنظارت بر امور دارو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، در مورد تعرفه حق فنی در داروخانه های خصوصی طرف قرارداد با برنامه پزشک خانواده گفت: در این داروخانه ها حق فنی نسخه با مبلغ کمتر از 15 هزار ریال ، چهار هزار ریال و بیشتر از 15 هزار ریال ، ده هزار ریال پیش بینی شده است.

دکتر یوسفی یادآورشد: داروخانه های شبانه روزی در ایام تعطیل و از ساعت 22 تا هشت صبح روز بعد مجاز به دریافت حداکثر 20 درصد بیش از تعرفه اعلام شده هستند.

وی به بیان تعرفه خدمات حرفه ای داروساز برای ساخت داروهای ترکیبی در بخش خصوصی پرداخت و افزود: دستمزد ساخت داروهای نیمه جامد دو قلمی شش هزار ریال ، سه قلمی هفت هزارو 500 ریال و بیشتر از سه قلم 9 هزار ریال است .

مدیرنظارت بر امور دارو در دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان داشت: در بخش خصوصی دستمزد ساخت داورهای مایع دو قلمی چهار هزار ریال ، سه قلمی پنج هزار ریال و بیشتر از سه قلمی شش هزار ریال محاسبه شده است.

دکتر یوسفی هزینه ساخت هرکپسول در داروخانه های خصوصی را 70 ریال (هفت تومان) عنوان کرد.