جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

جزر و مد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جزر و مد

Loading the player...

عنوان برنامه ای با موضوع نوجوان است که جمعه ها از ساعت 19:20 به  مدت 40 دقیقه به تهیه کنندگی سید مهدی مسیبی از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
واژه نوجوان برای اولین بار در زمان جنگ جهانی دوم در فرهنگ عامه ظهور کرد و تا 60 سال پیش از این ،نوجوانان نسل جدا تلقی نمی شدند.
تا اوایل دهه ی 40 استقلال نوجوانان تا پیش از ازدواج قابل تصور نبود .اما نوجوان امروز در جهانی زندگی میکند که برای پیشینیان اش نا آشناست ، جهانی ست که شبکه های ماهواره ای ،اینترنت را در خود دارد و این فن آوری مدرن بهترین و بدترین فرهنگ های انسانی را پیش روی نوجوانان قرار داده است و اکنون هیچ جواب ساده ای برای آشفتگی روحی نوجوان نسل امروز وجود ندارد و چندان بیراه نیست که بگوییم وظیفه ی مهم و خطیر رسانه به خصوص تلویزیون در قبال نوجوانان به اندازه نسل کنونی سنگین نبوده است .
به راستی چه کسی و چه چیزی سبب اصلی انحراف نوجوانان است ؟و چه کسی مرتکب اشتباه شده است ؟وظیفه ی خانواده چیست؟مدرسه چه باید کند؟هدف اصلی رسانه (تلویزیون)چیست؟برای جلوگیری از همه گستر شدن و شیوع این بیماری رفتاری ضد فرهنگی و ضد اخلاقی چه باید کرد؟و...
به نظر می رسد در هیچ زمانی نقش والدین تا این اندازه مهم نبوده و اینجاست که نقش رسانه تلویزیون در جهت آگاهی دادن و دانش افزایی نوجوان امروزی بهتر و بیشتر از قبل خودنمایی می کند .
سعی بر این است که با مطالعه و تحقیق، با ساختاری ترکیبی نمایشی و آیتم هایی متنوع و ضرب آهنگی تند، و با در نظر گرفتن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی و عنوان سال (فرهنگی و اقتصادی) در راستای اهداف مقدس نظام و بر اساس دغدغه های روز جامعه ،در26 قسمت به تهیه و تولید برنامه پرداخت ...
گزارش-کارشناس-نوجوان موفق-نوجوان گذشته-جوان کار آفرین-کشف استعداد-اخبار-وله و نماهنگ های شاد از بخشهای کتنوع این برنامه می باشد.
 

سال تولید: 1395

تهیه کننده:سید مهدی مسیبی
مجری:دریا خنکدار
صدابردار:کاظم اسماعیلی
تصویربردار:محمد صادق ذاکری
تکنسین:جمشید صادقی
کارگردان:عباس میار
تدوین:اصغر میار
گرافیست:عارف روحی
مشاور و محقق:فاطمه عامریان
نویسنده:ربابه اصغری