سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

جرم ساکتین فتنه 88 کمتر از عاملان آن نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

جرم ساکتین فتنه 88 کمتر از عاملان آن نیست

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: نباید نسبت به فتنه بی‌تفاوت باشیم و همه بدانند جرم ساکتین فتنه کمتر از عاملان فتنه نیست.

جرم ساکتین فتنه 88 کمتر از عاملان آن نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در مراسم بزرگداشت 9 دی در جمع کارکنان اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، اصحاب وقف و بقاع متبرکه استان با اشاره به اینکه خداوند به تمام بشر و انسان‌ها نگاه کریمانه دارد، اظهار کرد: انسان‌ها نیز باید نسبت به یکدیگر کریم باشند.

وی افزود: دین و شریعت اسلام کامل‌ترین ادیان است و برای زندگی همه انسان‌ها برنامه دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به آیاتی از کلام الهی، گفت: اگر فردی انسانی را بدون علت بکشد، قصاص دارد و اگر فتنه‌ای در جامعه توسط افرادی جاری شود و به آیین مردم احترام نگذارند، به رأی مردم توجه نکنند و با قرآن، کرامت انسانی و بشری ستیز کنند، بدتر از قتل است.

این مسئول با اشاره به کشتار بی‌رحمانه استکبار در دنیای امروز، تصریح کرد: کشتن و به قتل رسیدن در دنیای امروز بسیار راحت شد، کشورهایی دم از حقوق بشر و حقوق شهروندی می‌زنند که خود دست به بشرکشی و انسان‌کشی می‌زنند.

علیزاده بیان کرد: فتنه در جامعه با آیین، فکر، اندیشه و فرهنگ مردم سروکار دارد و گروه‌ها و مردم بسیار زیادی را از مسیر اسلام، اخلاق بشری، قرآن، مکتب و ارزش‌های انسانی منحرف می‌کند.

وی با بیان اینکه فتنه زمانی به‌وجود می‌آید که بصیرت نباشد و مردم حق و باطل را تشخیص ندهند، اضافه کرد: فتنه‌گران کسانی هستند که در مقابل پیامبر اکرم (ص)، حضرت علی (ع) و ولایت‌فقیه ایستادند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه چشم و گوش برخی‌ها به دلیل بی‌دینی در فتنه 88 کور شد، افزود: همه باید مقابل فتنه مراقب باشیم و راه درست را تشخیص دهیم.

وی با بیان اینکه وقتی فتنه به‌وجود آمد همه را فرا می‌گیرد ولی با بصیرت‌ها حفظ می‌مانند، ادامه داد: نباید نسبت به فتنه بی‌تفاوت باشیم و همه بدانند جرم ساکتین فتنه کمتر از عاملان فتنه نیست و بیشترین کاری که در به‌وجود آمدن فتنه موثر بود، نداشتن تقوا و گناه کردن است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: در زمان فتنه اگر دلسوزان جامعه، با بصیرت‌ها، انقلابی‌ها و اسلامی‌ها مواظب نباشند، فتنه همه را فرا می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه در فتنه 88 امام حسین (ع) به یاری اسلام آمد، افزود: کسانی به اسلام ضربه زدند که جزو خواص بودند و برخی از سران فتنه به آمریکا، اسرائیل، انگلیس و غرب گرایش داشتند.

علیزاده بر مقابله با فتنه تاکید کرد و ادامه داد: مبارزه فرهنگی، اقتصادی و ... با فتنه‌گران یک وظیفه همگانی است و باید نفوذ فتنه و فتنه‌گران داخلی و خارجی را شناسایی و در نطفه خفه کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مقابله با فتنه 88 در تاریخ ماندگار شد، گفت: اشک چشم مقام معظم رهبری مانند اقیانوس، فتنه و فتنه‌گران را در هم کوباند.