سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

جذب 273 درصدی بانک کشاورزی از اعتبارات صندوق توسعه ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب 273 درصدی بانک کشاورزی از اعتبارات صندوق توسعه ملی

معاون اعتبارات بانک کشاورزی مازندران از جذب 273 درصدی بانک کشاورزی استان در سال گذشته از اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

جذب 273 درصدی بانک کشاورزی از اعتبارات صندوق توسعه ملی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، صمد زلفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای کشاورزی که در شهرستان بهشهر برگزار شد، گفت: نقش بانک کشاورزی در خودکفایی و امنیت غذایی کشور و تحقق آن از اهمیت بالایی برخوردار است و تمامی واحد‌های وابسته به تولیدات محصولات کشاورزی از حمایت بانک کشاورزی استان برخوردار هستند.

وی افزود: تسهیلات پرداختی در حوزه مکانیزاسیون طی سال گذشته 108 درصد جذب داشته‌ایم و درصد جذب در حوزه مکانیزاسیون را باید افزایش دهیم.

معاون اعتبارات بانک کشاورزی مازندران ادامه داد: بانک کشاورزی سال گذشته 273 درصد اعتبارات صندوق توسعه ملی را در استان جذب کرده است.

زلفی خاطرنشان کرد: از 123 میلیارد تومان اعتباری که سال گذشته در قالب اجرای بند د تبصره 11 قانون تعیین تکلیف شد، 50 میلیارد تومان به بانک کشاورزی اختصاص یافت که 97.5 درصد آن جذب شد.

وی اضافه کرد: ظرفیت هر منطقه باید شناسایی شود و مطابق با آن ماشین‌آلات کشاورزی که نیاز است، اعتبار تخصیص داده شود.

معاون اعتبارات بانک کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: تا پایان آبان‌ماه از 8 هزار و 500 میلیارد ریال پرداختی، 72 درصد آن در بحث سرمایه در گردش بوده است.

زلفی در پایان گفت: از 151 میلیارد ریال اعتباری که از صندوق توسعه ملی تخصیص یافته بود، 61 درصد آن جذب شده است که تلاش‌مان بر این است تا پایان آذرماه به 100 درصد برسانیم.