سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

جذب جوانان مهمترین دستاورد کانونهای فرهنگی مساجد است - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب جوانان مهمترین دستاورد کانونهای فرهنگی مساجد است

به گزارش خبرنگار مهر، علی جنتی با ارسال پیامی به مناسبت بیست و یکمین سالروز تاسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در آیین تجلیل از کانونهای فعال مساج مازندران با بیان اینکه مسجد از صدر اسلام تاکنون جایگاه جماعت، همدلی و همراهی بوده است افزود: نبی اکبرم (ص) مسجد را کانون تبلیغ پیام وحی قرار دارد، همو که خطاب به ابوذر فرمود" ای ابوذرتا زمانیکه در مسجد نسته ای خداوند برای هر نفسی که می کشی درجه ای در بهشت برایت پاداش می دهد.

وی اظهار داشت: چه معامله ای بهتر از اینکه در خانه خدا به ازای هر نفس بهشت را از آن خود سازیم و چه تضمینی برتر از آنکه در خانه خدا برای ترویج و تبلیغ دین خدا و گره گشایی از کار بندگان خدا اهتمام داشته باشیم.

وی عنوان کرد: این ایده امروز تبدیل به جریانی سازنده و پربار شده است و نهالی که بیست و یک سال پیش با رهنمودهای مقام معظم رهبری در خاک پاک مسجد جای گرفت و اینک چنان تنومند شد و پربرگ و بار است که سرزمین پهناور ایران را در زیر سایه خویش گرفته و منشاء خیر و برکت فراوان شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: تاسیس بیش از 17 هزار کانون فرهنگی و هنری، پنج هزار و 200 کتابخانه مخزن دار، 50 باب کتابخانه باز در شبستان مسجد، ارسال میلیون ها جلد کتاب های آموزشی، 29 هزار مجری طرح تلاوت نور، هفت هزار مرکز مجری تفسیر روزانه قرآن و راه اندازی بیش زا 631 باب کانون تخصصی در قالب 22 رشته در جوار مساجد تنها بخشی از این تلاش مثر خالصانه است.

جنتی گفت: آنچه بیش از همه در دایره فعالیت 21 ساله کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور مهم و قابل توجه اس، حضور هزاران جوان علاقمند به فرهنگ و هنر در این کانون هاست و چه دستاوردی بالاتر از اینکه جوانان ایران اسلامی در خانه خدا فرهنگ و هنر اسلامی را بیاموزند و به مراتب شایسته دست یابند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه این پیام آورده است: جذب جوانانی که امروز بسیاری از آنها در فعالیتهای فرهنگی و هنری صاحب سبک و سیاق شده اند، مهمترین دستاورد کانونهای فرهنگی و هنری مساجد است.

وی افزود: مساجد در همه فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی نقشی بارز داشته است و در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نمونه هایی از این نقش تاریخی به زیبایی نمایان است و امروز نیز مساجد جایگاه رفعی در اعلاء کلمه حق دارند.

جنتی یادآور شد: در آستانه سال جدید، بیست و یکمین سالگرد تاسیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور را با شعار مساجد مظهر آمیختگی دنیا و آخرت در حالی گرامی می داریم که در روزهای پیش رو، سراسر میهن اسلامی آکنده از رایحه گل های یاس خواهد شد که سیره فاطمی را در یادها زنده می کند.

وی تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشو، همچون گذشته خود را مکلف به حمایت از کانونهای نور و نشاط می داند و از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.