سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

جذب اعتبار دولتی 230 میلیارد ریالی توسط شهرداری ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب اعتبار دولتی 230 میلیارد ریالی توسط شهرداری ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از مرکز امور رسانه شهرداری ساری، در نشستی با حضور شهردار ساری، برخی از معاونان و مدیران و اعضای شورای شهر سیاست‌های بودجه این دستگاه در سال آینده تبیین شد.

شهردار ساری در این نشست با اعلام اینکه شهرداری مرکز استان موفق به جذب 230 میلیارد ریال اعتبار دولتی شده و امکان دارد این مبلغ تا پایان سال به 400 میلیارد ریال افزایش یابد اظهار داشت: در  بیست سال گذشته چنین اتفاقی بی‌سابقه است.

مهدی عبوری سیاست‌های شهرداری در بودجه 93 را در 6 محور عنوان کرد و افزود: این محورها شامل اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام، کم کردن بودجه جاری، افزایش بودجه عمرانی، جذب منابع دولتی، جذب سرمایه‌گذار و اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی است.

وی بیان داشت: در بودجه سال آینده سهم واحدها و سازمان‌ها بر حسب میزان خدماتی که ارائه می‌دهند مشخص می‌شود.

شهردار ساری خاطرنشان کرد: شهرداری در بخش وصول عوارض بر اجرای پروژه‌های عمرانی از محل فاینانس، ممیزی اصولی به عنوان اصلی‌ترین درآمد پایدار شهرداری، اخذ عوارض از واحدهای مسکونی و تجاری و برخی دیگر از امور براساس اصل بروت‌سپاری تدوین می‌شود.

به گزارش فارس، در نشست تبیین سیاست‌های شهرداری ساری در بودجه سال آینده، معاونان و اعضای شورای شهر تاکید کردند: بودجه باید نقشه راه تلقی شده و در نگارش آن از علم نوین بودجه‌نویسی بهره گرفت و تدوین بودجه یکی از مهم‌ترین مصوبات شورای شهر تلقی می‌شود.