سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

جایگزینی 46 کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار برق در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

جایگزینی 46 کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار برق در مازندران

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران گفت: از ابتدای اجرای طرح تحول مهندسی و حرکت جهادی در استان 46 کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار به‌ جای شبکه هوایی در مناطق آلوده جایگزین شده است.

جایگزینی 46 کیلومتر شبکه کابل خودنگهدار برق در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق مازندران، رضا غفاری اظهار کرد: در راستای طرح تحول مهندسی و حرکت جهادی در کاهش تلفات برق در این شرکت 134 دستگاه ترانسفورماتور کم‌تلفات کوچک به مجموعه ترانسفورماتورهای توزیع برق مازندران اضافه شده است.

وی افزود: در این مدت یک دستگاه پست فوق توزیع به مجموعه پست‌های فوق توزیع مازندران افزوده شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع برق مازندران خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف شرکت در کاهش تلفات 10 فیدر 20 کیلوولت به مجموعه فیدرهای 20 کیلوولت این شرکت اضافه شده است.

این مسؤول یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح تحول مهندسی و حرکت جهادی در استان 46 کیلومتر شبکه کابل خود نگهدار به‌جای شبکه هوایی در مناطق آلوده جایگزین شده است.

غفاری احداث 75 کیلومتر شبکه فشار ضعیف جدید با استفاده از کابل خودنگهدار، کاهش 5.27 کیلومتر از طول شبکه‌های فشار ضعیف و احداث 5.226 کیلومتر شبکه 20 کیلوولت به طول شبکه‌های فشار متوسط و اصلاح و ترمیم 122 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 47 کیلومتر شبکه 20 کیلوولت، رفع ضعف ولتاژ یکی از فیدرهای 20 کیلوولت با نصب اتوبوستر، نصب 360 کیلوولت آمپر مولدهای تجدیدپذیر با ظرفیت کامل در محل مصرف، نصب 4 هزار و 620 کیلوولت امپرخازن 20 کیلوولت در شبکه‌های این شرکت جهت اصلاح توان راکتیو و رفع ضعف ولتاژ، نصب 4 هزار کیلوولت آمپرخازن فشار ضعیف در شبکه‌های توزیع جهت اصلاح توان راکتیو و رفع ضعف ولتاژ، برطرف شدن 13 هزار و 802 مورد اتصالات سست و ناقص از جمله اقدامات شرکت توزیع برق مازندران در طرح تحول مهندسی و در کاهش تلفات است.