سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

جایگزینی سوخت گاز سی‌ان‌جی در واحدهای صنعتی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

جایگزینی سوخت گاز سی‌ان‌جی در واحدهای صنعتی مازندران

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری بر لزوم جایگزینی سوخت گاز سی‌ان‌جی به جای سوخت مایع در واحدهای صنعتی و صنفی تاکید کرد.

جایگزینی سوخت گاز سی‌ان‌جی در واحدهای صنعتی مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حسینعلی طالبی در جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه سوخت در شرکت پخش منطقه ساری بر لزوم جایگزینی سوخت گاز سی‌ان‌جی به جای سوخت مایع در واحدهای صنعتی و صنفی تاکید کرد و گفت: بررسی نهایی در مورد تبدیل سوخت واحدهای تولید عایق‌های رطوبتی از نفت‌کوره به گاز طبیعی در دستور کار قرار گرفت.

طالبی با اشاره به دستور استاندار مازندران مبنی بر بررسی جایگزینی سوخت گاز طبیعی به جای نفت‌کوره در واحدهای تولید عایق‌های رطوبتی، افزود: عزم جدی برای تبدیل سوخت مایع به سی‌ان‌جی در واحدهای صنعتی وجود دارد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری درباره وضعیت چاه‌های آب کشاورزی گفت: مصوب شد با محوریت آب منطقه‌ای ساری پیگیری‌های لازم برای ساماندهی چاه‌های غیرمجاز آب انجام شود.

طالبی خاطرنشان کرد: تحویل سوخت به واحدهای مرغداری غیرمجاز و فاقد پروانه ممنوع است.

این مسئول تصریح کرد: با تدابیر اندیشیده شده، امکان تامین سوخت مورد نیاز واحدهای متقاضی مستقر در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور فراهم شد.

وی با اشاره به اجرای طرح تخصیص سوخت به ناوگان حمل و نقل براساس میزان پیمایش، بیان کرد: از پیشنهادهای اصلاحی سازمان‌ها مربوطه در اجرای هر چه بهتر این طرح استقبال می‌شود.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران نیز خواستار تصمیم‌گیری قاطع درباره جایگزین کردن سوخت گاز سی‌ان‌جی در واحدهای تولیدی عایق‌های رطوبتی شد.

محمدعلی پیش‌نمازی گفت: در مورد چاه‌های غیرمجاز آب و مرغداری‌های فاقد پروانه باید پیگیری و اقدام لازم انجام شود.