جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

جایزه صلح و دوستی به برندگان 'جشنواره وارش' داده می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جایزه صلح و دوستی به برندگان 'جشنواره وارش' داده می شود

حجت الاسلام 'عباسعلی ابراهیمی' روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا از تقارن هفته وحدت با جشنواره وارش خبر داد و با بیان اینکه جایزه مذکور به همین مناسبت و ویژه پیامبر اکرم (ص) پیش بینی شده، افزود: عناوین مهمی همچون عفاف و حجاب، نماز و نیایش، دفاع مقدس، فرهنگ مازندران از برنامه های جانبی این جشنواره است.

وی اجرای جشنواره بین المللی فیلم کوتاه وارش را در دو بخش اصلی و بین المللی عنوان کرد و افزود: در بخش اصلی پخش فیلم های مستند، پویانمایی و تجربی را خواهیم داشت و در بخش بین المللی مواریث فرهنگی مازندران در کشورهای حوزه دریای خزر مدنظر است،

مدیرکل ارشاد مازندران زمان برگزاری جشنواره وارش را 15تا 18 دیماه و آخرین فرصت ارسال آثار به دبیر خانه این رویداد را 25 آذر اعلام کرد.

وی نخستین سال برگزاری جشنواره فیلم وارش را 1378 اعلام و خاطر نشان کرد: شهرستان بابل هر دو سال یک بار میزبان این رویداد فرهنگی هنری است.

او افزود: 'تئاتر اردیبهشت' و تجلیل از هنرمندان راه یافته به جشنواره فیلم فجر، برگزاری نمایشگاه قرآنی، برگزاری نامه ای به امام رضا (ع) با دریافت 108 هزار نامه از سراسر کشور و جمع آوری و انتشار آن نامه ها در قالب کتاب نجوای دل به عنوان کتاب برگزیده سال از اهم برنامه های این اداره کل در سال جاری بوده است.

ابراهیمی برگزاری جشنواره شعر علوی با بیش از سه هزار اثر از سراسر کشور را از دیگر اقدامات این نهاد فرهنگی برشمرد.

{jcomments off}