سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

جانمایی 60 نمازخانه بین‌راهی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

جانمایی 60 نمازخانه بین‌راهی در مازندران

رئیس ستاد اقامه نماز مازندران گفت: 60 نمازخانه بین‌راهی در استان جانمایی شد.

جانمایی 60 نمازخانه بین‌راهی در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباس‌علی ابراهیمی پیش از ظهر امروز در اجلاس نماز استان در دانشگاه علوم‌پزشکی با بیان اینکه مازندران سالانه 20 میلیون مسافر را در خود می‌بیند، اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی نیاز است که به نماز توجه ویژه شود.

وی با اعلام اینکه اقدامات مناسبی برای توسعه فرهنگ نماز در استان انجام شد، افزود: طرح نماز یاوران کوچک در استان نیز انجام شد و برگزاری جشنواره شعر نماز نیز در دستور کار است.

ابراهیمی با اعلام اینکه مازندران دارای بیش از 4 هزار مسجد است، گفت: با اقدامات انجام شده در هزار مسجد نماز برگزار می‌شود که 729 روستایی و بقیه شهری است و در 223 مسجد نماز صبح برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اجلاس نماز منطقه یک کشور با اعلام اینکه مکان ستاد اقامه نماز استان مناسب نیست، بیان کرد: نیاز است برای احداث ساختمان برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود.

این مسئول با اشاره به اینکه کمبود ائمه جماعات در سطح استان داریم، گفت: در تعدادی از مراکزی که از بخش به شهرستان ارتقاء پیدا کردند با مشکل کمبود نیرو مواجه هستیم.

وی خواستار تبلیغات وسیع‎‌تری برای فرهنگ نمازخوانی در سطح استان شد و یادآور شد: برنامه‌ای در دستور کار قرار گیرد تا تعدادی از میدان‌ها و خیابان‌های مهم شهر به نام نماز نام‌گذاری شود.

دبیر ستاد اقامه نماز منطقه یک کشور خواستار سوق دادن پایان‌نامه‌های دانشجویی به سمت نماز شد و بیان داشت: برپایی نماز در سطح ادارات نیز باید جدی گرفته شود، فرهنگ‌سازی عملی برای برپایی 20 دقیقه نماز دستگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد و در جلسه شورای اداری نیز به این موضوع توجه جدی‌تر شود.

ابراهیمی با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای توسعه فرهنگ نمازخوانی انجام شد، تصریح کرد: ادامه این روند نیاز به عزم جدی دارد که مسئولان به مسئله توجه کنند، شورای اقامه نماز نیز جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه با فقدان نمازخانه در بسیاری از مناطق گردشگری و حتی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها شاهد هستیم، یادآور شد: شهرک‌های فاقد مساجد نیاز به ساماندهی دارد.

دبیر ستاد اقامه نماز مازندران با اشاره به فعالیت 41 نمازخانه بین‌راهی در استان، گفت: با توجه به استقبال گردشگران بیش از 60 نمازخانه در استان جانمایی شد که نیاز مبرم به ایجاد نمازخانه بین‌راهی دیگر داریم.