رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

جانشین انتظامی مازندران از کاهش 10 درصدی جرم و کشف 75 درصدی جرائم در استان خبر داد - نمایش محتوای خبر

 

 

جانشین انتظامی مازندران از کاهش 10 درصدی جرم و کشف 75 درصدی جرائم در استان خبر داد

سرهنگ پاسدار ˈروح الامین قاسمیˈ روز یکشنبه در محل قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی مازندران در ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت در جامعه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی اظهارداشت: عملکرد نیروی انتظامی استان در معاونت های مختلف به صورت روزانه در قرارگاه فرماندهی انتظامی مازندران رصد و ارزیابی می شود.

وی بیان داشت: پلیس به طور شبانه روزی در سطح استان حضور فیزیکی دارند و کاهش 10 درصدی میزان جرم در استان مبین این موضوع است.

وی همچنین از افزایش میزان کشفیات در این خطه خبر داد و افزود: میزان کشف جرائم در مازندران به 79 درصد رسیده است.

وی با اشاره به حضور موثر پلیس در سطح جاده های مواصلاتی حوزه استحفاظی پلیس راه مازندران، ادامه داد: میزان فوتی های ناشی از تصادفات وسائط نقلیه در سطح محورهای استان نسبت به سال گذشته کاهش یافت.

جانشین فرماندهی انتظامی مازندران همچنین در این گفت و گو به طرح نوروزی ویژه ترافیکی، انتظامی و امنیتی فرماندهی انتظامی استان اشاره کرد و گفت: امسال در طرح نوروزی پلیس بیش از 10 هزار نیروی تحت الامر این فرماندهی در بحث انتظامی، ترافیکی و امنیتی این دیار را بر عهده دارند.

سرهنگ قاسمی اضافه کرد: این افراد در تفرجگاه ها، پارک های جنگلی، شهرک های ساحلی، ساحل دریا و داخل شهرهای استان به طور شبانه روزی انجام وظیفه می کنند.

وی زمان اجرای طرح رزمایش نوروزی فرماندهی انتظامی مازندران را بیست و پنجم اسفند سال قبل تا هفدهم فروردین سال جاری اعلام کرد و گفت : در این طرح جمعیت هلال احمر ، اداره کل راه و ترابری ، اورژانس 115، پلیس راه ، آتش نشانی ، دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل صنایع دستی و گردشگری استان مشارکت دارند.

وی افزود: فرماندهی انتظامی مازندران از بهمن گذشته با برگزاری جلسات مختلف با دستگاه های اجرایی استان برای برقراری هر چه بهتر نظم و امنیت اعم از انتظامی و ترافیکی در ایام تعطیل نوروز برنامه ریزی کرد.

وی گفت : نیروی انتظامی موظف به برقراری امنیت و آسایش شهروندان و مسافرانی است که وارد مازندران می شوند.

وی با اشاره به اینکه نوروز بهترین فرصت برای انجام اقدامات فرهنگی و اجتماعی در زمینه کاهش هزینه های انتظامی است، تصریح کرد : آموزش همگانی ، اطلاع رسانی و آگاهسازی عمومی با استفاده از همه ظرفیت ها و تعامل با رسانه های گروهی و تبلیغات محیطی نقش بسزائی در کاهش و پیشگیری از وقوع جرم دارد .

وی به راه اندازی قرارگاه نوروزی پلیس در استان و 19 شهرستان استان خبر داد و افزود : رصد اقدامات و فعالیت های پلیس ، پشتیبانی عملیاتی رده های عمل کننده در طرح ، اطلاع رسانی به مسافران نوروزی و تعامل و همکاری با سایر سازمان های امدادی و خدماتی از ماموریت های مهم قرارگاه های نوروزی پلیس است .

وی بر رعایت حقوق شهروندی و رفتار مناسب با مسافران نوروزی و شهروندان در ایام عید تاکید کرد و افزود: رفتار خوب و مناسب پلیس با مردم در جلب رضایتمندی شهروندان از اقدامات و عملکرد پلیبس نقش تعیین کننده ای دارد .

وی با اشاره به شعار نوروزی پلیسˈ امنیت، سلامت ، نشاط، ره آورد نظم و قانون ˈ ادامه داد: وابستگی سه مقوله امنیت، سلامت و نشاط به یکدیگر با رعایت نظم و قانون رشد و ارتقا می یابد.