جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

جاده های مازندران 20 روز محدودیت ترافیکی دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

جاده های مازندران 20 روز محدودیت ترافیکی دارد

طرح ترافیکی نوروزی هر ساله با هدف ایجاد کشش و روانی در جاده ها به خاطر حجم بالای مسافرت و ورود میلیون ها گردشگر به مازندران اجرا می شود.

مازندران بر اساس آمارهای رسمی هر ساله در تعطیلات نوروزی پذیرای 10 تا 15 میلیون مسافر است که بیشتر آنان از سه محور هراز ، فیروزکوه و کندوان وارد استان می شوند.

فرماندهی انتظامی مازندران محدودیت های ترافیکی تعطیلات نوروزی در جاده های استان را به شرح زیر اعلام کرد:

- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در طول اجرای این طرح در تمامی آزاد راه ها و بزرگراه ها و جاده های اصلی برون شهری استان ممنوع است.

- در تمامی محورهای برون شهری که محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می شود، عبور و مرور تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد فاسد شدنی و سوختی مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل از وسایل نقلیه فقط در راه های یک طرفه اجرا می شود.

- در محور کرج – چالوس، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روزهای 4، 8، 13، 14،15و 16 فروردین تا ساعت 3 بامداد روزهای بعد از کرج به سمت ˈمرزن آبادˈ ممنوع است.

- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 تا ساعت 3 بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک طرفه خواهد بود.

- در محور فیروز کوه تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز سه شنبه 5 فروردین و همچنین از ساعت 6 صبح روز پنج شنبه 7 فروردین تا ساعت یک بامداد روز شنبه 19 فروردین و از ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 11 فروردین تا ساعت 12 ظهر روز شنبه 16 فروردین از تهران به قائمشهر و بر عکس ممنوع است.

- در محور هراز تردد انواع تریلر کماکان ممنوع است و تردد انواع کامیون و کامیونت به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 ظهر روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز سه شنبه 5 فروردین از ساعت شش صبح روز پنجشنبه 7 فروردین تا ساعت یک بامداد روز شنبه 9 فروردین و از ساعت 12 ظهر روز دوشنبه 11 فروردین تا ساعت 12 ظهر روز شنبه 16 فروردین از تهران به آمل و برعکس ممنوع است.

- تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 13 روزهای 4، 8، 14 و 15 فروردین تا ساعت یک بامداد روزهای بعد از رودهن به آب اسک ممنوع است و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای یاد شده تا ساعت یک بامداد روزهای بعد از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه خواهد بود.

مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه استان مازندران با شماره تلفن 2182920-0151 و 2182934-0151 به طور شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های استان است.