جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

جاده های مازندران بارانی، لغزنده و مه آلود است، رانندگان آهسته برانند - نمایش محتوای خبر

 

 

جاده های مازندران بارانی، لغزنده و مه آلود است، رانندگان آهسته برانند

سرهنگ ˈ جعفر محمد نژاد ˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری، افزود: همچنین ترافیک در تمامی محورهای مواصلاتی مازندران از جمله کندوان (کرج ، چالوس) ، هراز، فیروزکوه و کیاسر به سمت ساری عادی و روان است و تردد وسائط نقلیه به سهولت در حال انجام است.

وی اظهارداشت: بر اساس گزارش هواشناسی ، بارش باران که به صورت خفیف از عصر روز گذشته در برخی از مناطق محورهای مواصلاتی مازندران شروع به باریدن کرده است.

وی بیان داشت: اداره کل هواشناسی مازندران، شرایط جوی روزهای آینده در این استان را در روز شنبه ابری همراه با بارش پراکنده بتدریج با کاهش ناپایداری، در بعضی ساعات ابری همراه با بارش پراکنده پیش بینی کرد.

وی ، به رانندگانی که قصد تردد از جاده های شریانی این استان را دارند،توصیه کرد، به علت لغزنده بودن سطح جاده های پرتردد هراز، سوادکوه وکندوان ، احتیاط بیشتری بخرج دهند .

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی مازندران همچنین از رانندگان خواست تا به نکات ایمنی که از سوی ماموران پلیس راه در محورها توصیه می شود، توجه داشته باشند.

سرهنگ محمدنژاد گفت: رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی مازندران را دارند، ضمن همراه داشتن پوشاک گرم و مواد غذایی آماده، خودروهای خود را به تجهیزات و وسایل مناسب زمستانی نظیر زنجیر چرغ مجهز کنند.

وی افزود: برای کاهش تصادفات جاده ای تنها کنترل و اعمال قانون پلیس جوابگو نیست و برای تحقق این امر ، فرهنگ سازی و همکاری مردم در رعایت قوانین رانندگی در هنگام تردد در جاده ها الزامی است.

سرهنگ محمدنژاد با توصیه به رانندگان برای رعایت قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی، گفت : مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره تلفن 71-3287070-0151 و 2182934-0151 به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های استان است.

حدود 10 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی در مازندران وجود دارد.