جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

جاده جویبار به سیمرغ تعریض می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

جاده جویبار به سیمرغ تعریض می شود

رضا گنجیˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جاده یکی از مسیرهای پرتردد و محل گذر مسافران و شهروندان از شهرهای ساری، قائمشهر ، جویبار، سیمرغ و بابل برای رسیدن به سواحل دریا بابلسر است .

وی با اشاره به اینکه عرض کم و پرتردد بودن این جاده علت عمده بروز حوادث جاده ای این مسیر است ، ادامه داد : پیگیری چندساله بمنظور ایمن سازی مسیر و تعریض آن منجر به اخذ موافقت وزارت راه و شهرسازی به تعریض و آسفالت این جاده شد.

به گفته فرماندار جویبار پیش از این به دلیل اجرای چندین طرح راهسازی در مسیرهای مختلف منتهی به شهرستان و کمبود اعتبار ، وزارت راه و شهرسازی برای تعریض جاده جویبار به سیمرغ برنامه ای در نظر نداشت.

وی افزود : شش کیلومتر از این جاده جز حوزه استحفاظی اداره راه جویبار و بقیه در حوزه راه سیمرغ است.

فرماندار جویبار اعتبار موردنیاز برای تعریض این جاده را 50 میلیاردریال اعلام کرد و گفت : بیشتر مسیر این جاده در حوزه جویبار تعریض است و تعریض عمده می بایست در مسیر سیمرغ انجام شود.

وی جاده های دسترسی نامناسب را عامل تاثیر گذار برای بی رغبت مسافران و گردشگران به منظور بهره مندی از سواحل بکر دریا جویبار اعلام کرد.

گنجی گفت : محور 24 کیلومتری قائمشهر به جویبار یکی ازمسیرهای اصلی و پرتردد شهرستان است که کندی روند اجرای عملیات تعریض این محور به چالشی پیش روی صنعت گردشگری جویبار مبدل شده است.

وی افزود : این طرح ملی بعد از گذشت چندسال از اجرا تعریض مسیر حوزه جویبار تاکنون اقدامی انجام نشده است .

فرماندار جویبار تخصیص اعتبار ویژه بمنظور تسریع در روند اتمام این طرح خواستار شد.

جویبار دارای 264 کیلومترراه اصلی ، فرعی و روستایی است .