سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

جابه‌جایی روزانه 4 هزار مسافر توسط ناوگان راه‌آهن شمال - نمایش محتوای خبر

 

 

جابه‌جایی روزانه 4 هزار مسافر توسط ناوگان راه‌آهن شمال

مدیرکل راه‌آهن شمال گفت: به طور متوسط روزانه 4 هزار مسافر توسط ناوگان راه‌آهن شمال جابه‌جا می‌شوند.

جابه‌جایی روزانه 4 هزار مسافر توسط ناوگان راه‌آهن شمال

یوسف گران‌پاشا امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه 16 قطار در راه‌آهن شمال سیر می‌کند، اظهار کرد: ظرفیت کل قطارها 5 هزار و 500 نفر در روز است که ضریب اشغال ما تقریبا 4 هزار نفر است.

وی با اشاره به استقرار نیروی راه‌آهن شمال در ستادهای شهرستان‌های ساری، پل‌سفید و فیروزکوه، بیان داشت: اورژانس‌های مختلف شهرستان‌ها در ارتباط هستیم تا در صورت بروز مشکل برای مسافران اورژانس در نخستین ایستگاه مستقر شده و نسبت به ارائه خدمات به مسافران اقدام کنند.

مدیرکل راه‌آهن شمال با بیان اینکه ضریب اشغال قطار مشهد بالای 95 درصد است، اضافه کرد: برخی خطوط از جمله تهران ضریب اشغال پایین است اما ورودی مسافران حدود 3 هزار و خروجی یک‌هزار و 500 نفر است.

گران‌پاشا درباره تاخیر به وجود آمده در ساعت حرکت قطارها، اظهار کرد: این موضوع  در برخی موارد به دلیل ازدیاد مسافر و تغییر ساعت‌های به‎وجود آمده در مبدا است که تاخیر چندانی نداشتیم.

وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین هدف ما کاهش و پیشگیری از سوانح و تصادف است، گفت: توصیه ما به افرادی که در حاشیه راه‌آهن هستند و قصد تردد از خطوط دارند کاملا دقت کنند تا موجب برخورد وسایل نقلیه با قطار نشود.