سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

جابجایی‌ها در وزارت تعاون بر اساس شایسته‌سالاری است- بودجه بهزیستی بودجه مناسبی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

جابجایی‌ها در وزارت تعاون بر اساس شایسته‌سالاری است- بودجه بهزیستی بودجه مناسبی نیست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، علی ربیعی بامدادروز جمعه در حاشیه اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان بهزیستی که در اردوگاه شهید عظیمی بابلسر برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه جابجایی در سازمان شما به چه نحوی است، بیان داشت: جابجایی در سازمان ما بر اساس شایسته‌سالاری بوده و همواره سعی می‌کنیم از افرادی استفاده کنیم که بهتر بتوانند به مردم خدمت‌رسانی کنند .

ربیعی با اشاره به نحوه فعالیت خود با بیان اینکه چهار سال فرصت بسیار کمی برای ما بوده چرا که اگر روزهای تلف شده و خواب را از آن کم کنیم چیزی حدود دو سال و خرده بیشتر وقت نداریم، گفت: بر اساس شایسته‌سالاری در این فرصت کم از تمام ظرفیت‌های موجود به بهترین نحو ممکن  استفاده خواهم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره اینکه بودجه بهزیستی بودجه مناسبی نیست و باید برنامه‌ریزی بهتری در این زمینه انجام شود، اذعان داشت: از مجلس درخواست می‌کنم که در این باره بهزیستی را یاری کند.

وی با اشاره به اینکه درصد کمی از افراد کم‌سرپرست و بی‌سرپرست زیر پوشش سازمان بهزیستی هستند، اضافه کرد: بسیاری هستند که پشت درهای بهزیستی می‌مانند و واقعا فکر می‌کنم همه ما وظیفه انسانی، دینی و احکامی در مقابل این افراد داریم.

ربیعی افزود: من تمام تلاشم را می‌کنم که با ظرفیت‌های موجود این موضوع را پیگیری کنم و افراد بیشتری را زیر پوشش قرار دهم.

وی در ادامه عنوان کرد: امروز این ایده به ذهنم رسید که بعد از رفتنم هرگز اینجا را رها نکنم و سعی می‌کنم در این خصوص دفاتری راه‌اندازی کنم که هم مشاوره رایگان بدهند و هم این موضوع را به طور جدی پیگیری کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به اینکه نظر شما در مورد اینکه سازمان تامین اجتماعی عنوان کرده اعتبار کافی برای بیمه 10 ساله‌ها را ندارد و شورای نگهبان آن را رد کرده است چیست، اذعان داشت: شورای نگهبان آن را رد کرده و ربطی به اینکه آیا کسی بودجه دارد یا خیر ندارد، سازمان تامین اجتماعی بحثش در این است که انجام این کار بار مالی دارد.

ربیعی در پاسخ به اینکه قرار است برای کسب و کار و توسعه اشتغال چه اقداماتی انجام شود، گفت: برای کسب و کار دیروز رئیس جمهور اعلام کرد ما 30 مصوبه مهم داشتیم که این مصوبات شامل گمرک می‌شود تا سپرده برای ارثی که بحث خیلی بزرگی بود و ما توانستیم آن را از 120 به 30 درصد برسانیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مصوبات دیگر نیز در این زمینه داشتیم، تصریح کرد: گام بعدی ما شناسایی واحدهایی هستند که ظرفیت بیشتری برای اشتغال دارند و ما آن را تقویت خواهیم کرد که در این زمینه بحث خودرو در ایران بسیار مهم است، خودرو می‌تواند خودش صنایع جانبی زیادی را راه‌اندازی کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه گام بعدی ما سرمایه‌گذاری در بخش خودرو است، عنوان کرد: از طرف دیگر من هم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وظیفه دارم در این فرصت مطالعاتی در بحث مشاغل خانگی داشته باشم هر چند در گذشته مطالعاتی در این زمینه انجام شده است اما ما مطالعه تکمیلی خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

ربیعی با بیان اینکه تنها حدود 50 درصد از میزان درآمدهای دولت که پیش‌بینی شده بود وصول شد، عنوان کرد: در حال حاضر بودجه عمرانی وضع خوبی ندارد.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم با تدبیر و مدیریت با همین امکانات موجود تحرکی در بخش عمرانی ایجاد کنیم.