جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ثبت 74 وقف جدید در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 74 وقف جدید در مازندران

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 74 وقف جدید در مازندران ثبت شد که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

ثبت 74 وقف جدید در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده ظهر امروز در ستاد عالی دهه وقف مازندران در استانداری، اظهار کرد: بزرگترین احسان ماندگار وقف است و همه بشریت به وقف نیازمند هستند.

وی با بیان اینکه وقف می‌تواند به حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبی، دینی، سلامت و حتی سیاست خدمت کند، افزود: وقف می‌تواند خدمات ارزشمندی برای نظام کارآمد اسلامی داشته باشد و از این مسیر جامعه و مردم سود می‌برند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه همه اهل بیت و ائمه در ترویج اسلام کمک کردند و امروز باید همه در ترویج فرهنگ وقف به یکدیگر کمک کنند، عنوان کرد: هر زمانی که مسؤولان در حوزه ترویج فرهنگ وقف ورود جدی داشتند، شاهد ترویج و گرایش بیشتر مردم به‌سمت وقف و احیای موقوفات بودیم.

علیزاده با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 200 وقف جدید در مازندران ثبت شد که نسبت به سال‌های قبل بی‌سابقه بود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 74 وقف جدید در مازندران ثبت شد که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه هرچه هدایت‌ها و حمایت‌ها از وقف بیشتر باشد، گرایش مردم به وقف بیشتر می‌شود، اضافه کرد: با ترویج و تبیین فرهنگ وقف می‌توان بزرگترین خدمت را به وقف و موقوفات کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه با وقف می‌توان فعالیت‌های دولتی را به فعالیت‌ها مردمی تبدیل کرد، افزود: همه ما مدیون وقف هستیم چون خداوند زمین را برای بشریت وقف کرد.

علیزاده شعار دهه وقف امسال را «همه واقف باشیم» اعلام کرد و گفت: برای سال جاری هفته وقف به دهه وقف ارتقا پیدا کرد و برنامه‌های این ایام افزایش یافت.