جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

ثبت 58 وقف جدید در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 58 وقف جدید در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده با اشاره به سنت حسنه وقف، بیان داشت: اهداف عمومی وقف در راستای دستگیری از مستمندان، کمک به محرومان، سامان دادن زندگی فقرا، تعدیل اقتصادی، نشر علم و دانش، گسترش فرهنگ و آموزش به‌ویژه آموزش معارف اسلامی و مبانی دینی، ساخت مسجد و حسینیه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 23 مورد وقف در هفته وقف ثبت شد، افزود: 35 مورد وقف جدید در سایر ایام سال با نیت احداث و ساخت مسجد و حسینیه، برپایی عزاداری در مساجد، هزینه دارو و درمان، احداث درمانگاه و کتابخانه، مساعدت به ایتام و افراد بی‌‍بضاعت صورت گرفته است.

علیزاده ارزش این موقوفات را نزدیک به 90 میلیارد ریال اعلام کرد.

اجرای طرح آرامش بهاری در نکا

همچنین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نکا اظهار داشت: از 55 بقعه متبرکه و آستانه امامزاده شهرستان نکا 53 مورد در روستاهای بخش مرکزی و هزارجریب واقع شده است.

حجت‌الاسلام علی سلطانی با بیان اینکه حمایت مالی خوبی از سوی روستاییان به بقاع متبرکه انجام می‌شود، افزود: بیشترین فعالیت‌های عمرانی بقاع متبرکه و امامزادگان در مناطق روستایی از محل نذورات مردمی تامین می‌شود.

سلطانی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی گفت: با توجه به اینکه امامزادگان شهرستان نکا در مسیر تردد زائران امام هشتم(ع) قرار دارند، تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران اندیشیده شده است.

وی تصریح کرد: طرح آرامش بهاری با هدف خدمت‌رسانی به مردم و گردشگران در 12 امامزاده شهرستان نکا در تعطیلات نوروزی اجرا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف نکا گفت: باید در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه بیشتر تلاش کرد تا این مراکز مهم دینی به مردم اقصی نقاط کشورمان به‌خوبی معرفی شوند.